| Aberdeen a întrebat:

Ce faceți când nu reușiți să terminați la timp ceva? Vă panicați, vă blocați, sau stați până târziu să faceți respectivul lucru până a doua zi? De obicei începeți lucrul din timp, sau îl lăsați pe ultima sută de metri?

10 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Stau pana termin. Pana la urma, e o situatie pe care eu am creat-o si tot eu trebuie s-o rezolv. Rare ori ma panichez.
Mereu mi-am lasat lucrurile pe care le aveam de facut pe ultima suta si niciodata nu m-am invatat minte. thinking
Chiar si-acum, trebuie' sa predau ceva in vreo 3 ore si nu am nimic. laughing

| Drimmero a răspuns:

Il fac din timp daca stiu ca necesita mult de luctu. Daca nu il termin, stau pana tarziu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De obicei, daca chiar nu terminin pana la un anumit moment, dupa imi fac putin timp. Dar dupa imi vine gandul ca oricum, nu o sa pot sa schimb asta. Asa ca o las asa.
Eu vreau sa incep lucrurile din timp, dar nu imi prea iese. Asa ca ajung pe ultima suta, din pacate sad

| J0B0MAT a răspuns:

De obicei, încep lucrul din timp, dacă ştiu că necesită mai multă muncă.S-a mai întâmplat să stau şi până târziu pentru a termina ceva ce lăsasem pe ultima sută de metri.

| R0R0 a răspuns:

Depinde de cat de mult e de munca la acel proiect. Daca e mult, ma apuc din timp. Daca nu, las totul pe ultima suta de metri. Daca iti dai silinta, reusesti sa termini ceva la timp. Mi s-a intamplat sa fiu la un pas de intarziere. Daca e necesar, lucrez si noaptea.Ma cuprinde panica, dar ma clamez rapid.

| Florentina9210 a răspuns:

Daca de lucrul respectiv depinde viitorul meu, stau si pana dimineata la el ca sa il termin.
Eu nu las de azi pe maine!

| syd a răspuns:

Depinde de circumstante si de consecinte. De exemplu, daca esti la locul de munca si primesti o sarcina, acolo nu ai incotro, asta daca nu cumva vrei sa incerci sa-ti pierzi slujba. Dar daca vorbim de temele sau proiectele scolare, e alta treaba. Eu, spre exemplu, sunt lenes de fel si nu imi fac temele sau nu invat decat la disciplinele care ma intereseaza sau la care nu este mult de lucru, pentru ca nu pot pati mai nimic. Cand eram in gimnaziu, in special in clasa a V-a si a VI-a, eram destul de preocupat de toate indatoririle, dar am cam renuntat la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac absolut nimic. (asta doar dacă nu e tema la mate)
Să las totul pe ultima sută de metri înseamnă să fiu stimabilă, eu las totul pe ultimul centimetru unde prind viteză de fulger.

| DeathOfDreams a răspuns:

De obicei, mă las pe ultima sută de metrii.
Țin minte anul' trecut aveam de făcut un proiect în Html și ne anunțase cu două săptămâni înainte de predare.
Și da, într-adevăr am stat toată noaptea trează ca să-l fac. Devenisem panicată fiindcă nu-mi ieșea nimic, iar ironia sorții a fost că nici măcar n-am apucat a doua zi să-l prezint.

Dar atunci când trebuie să termin ceva ce-mi face plăcere, încep din timp și am grijă să fie perfect totul.

| nlko a răspuns:

Stau pana tarziu sa fac lucrul respectiv. Pai...cam mereu las lucrurile pe ultima suta de metri. Doar cand e ceva mai important incerc sa ma apuc din timp.