| Dalmore a întrebat:

Vi s-a întâmplat să vă simțiți epuizați și scârbiți de un lucru când ați ajuns la ultima sută de metri? Cum v-ați motivat să continuați?

5 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Ba da,dar l-am facut cu scarba pentru ca trebuia sa il fac.
Poti face si cum au facut multi de aici,sa asociezi lucrul respectiv cu rezultatul, sau altceva care sa te motiveze.
Mie de exemplu nu prea imi placea sa citesc, cand ma gandeam la citit ma gandeam la a sta si a face ceva plictisitor, acum il asociez cu "sport pentru mine", avand o minte mai antrenata poti face lucrurile mai bine, iar asta ma ajuta in mai multe aspecte ale vietii.
Deci : citit = plictiseala VS citit = antrenament pentru creier => emotii diferite.
Vorbea si Tony Robbins pe undeva de asta.

Hai salut.

| Justme1997 a răspuns:

Da. Nu m-am motivat nicicum si asa am ramas sa aman lucrarea de licenta un an

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ma gandesc ca imediat merg acasa si imi repet in minte: bani, bani BANI, pentru ca nu imi place munca. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epuizata,da.Scarbita,nu.
Nu merita sa renunți la final.E ca si cum ți-ai bate joc de tot ce ai făcut pana atunci.

| corneljipa a răspuns:

Gandesc intotdeauna ca un lucru, oricat de greu sau plictisitor ar fi, trebuie incheiat, dus la capat. Cand este gata, ai scapat de el, si deci si de consecintele efectarii lui.