| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ce faceti oameni dragi? happy
De ce viata e asa grea? sad

Răspuns Câştigător
| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Apreciază ce ai si multumeste-te cu ce ai.
Chiar dacă ai doar o ţelină. Eu o am, tu o ai, alţii nu.
Cand ti se pare ca viata e foarte grea si nedreapta, trebuie sa te uiti in jur si vei gasi oameni in situatii si mai dificile.
Plictisitoare? Normal că dacă stai pe un facking site si te plangi că valeu ce aiurea e viata asa iti formezi conceptia asta si asa ramane.
Iesi p-afara apuca-te de un sport fă ceva si schimb-o.
dezamagitor? Pentru că fix asta vrei să vezi si nu vrei să vezi frumusetea in lucruri marunte.

Sunt altii ce stau pe patul de spital cu perfuzi si abia se misca si vad viata ca fiind pretioasă.

Incearcă să nu mai fii așa negativă pentru că n-o să ajungi nicaieri.

Scrie pe o foaie tot ce te apasa si dai foc să ardă toată durerea si lasă gandurile ce-ti fac rău in spate.

Toate cele bune ^.^

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisa_Alexandra_2001):

Iti multumesc si eu pentru acest frumos raspuns! happy

29 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu e ea atit de grea pe cit ne-o facem noi de grea.

| sabin89 a răspuns:

Mai ales acum cand suntem in prag de primavara, ar trebui sa fim bucurosi. Imediat o sa vedem natura cum revine la viata, pomii infloresc, pasarelele ciripesc...Ehe, sa tot traiesti!

| T0T a răspuns:

Așa e ea.

| anonimg a răspuns:

"Domnul este bun; El este un loc de scapare in ziua necazului; si cunoaste pe cei ce se incred in El." (Naum.1:7)
http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/psalmi/91/

| OldSoul a răspuns:

Acum ascult muzica, cand ai pus tu intrebare ma chinuiam sa salvez un oras pe un joc laughing
Viata e grea pentru ca... daca ar fi usoara ar fi mult mai plictisitoare si multi s-ar sinucide din aceasta cauza.

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa lupți sa fie ușoară.

| danay72 a răspuns:

Din cauza situațiilor actuale, a timpurilor în care trăim. Dar de multe ori și noi ne complicam viata. Ce e încurajator e faptul ca nu va mai dura mult acestă situație.

| RainmakerX a răspuns:

Daca ar fi usor atunci ar castiga toti fraierii.
Daca vrei ceva trebuie sa depui efort pentru asta.
Totul este posibil daca depui efort si daca ai incredere in tine. happy
Succes si o seara placuta in continuare!

| DenisaNicoletaG explică (pentru RainmakerX):

Nu am incredere in mine sad

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac depresie laughing
Viata pare grea doar pentru cei care sunt prea comozi si nu vor sa schimbe ceva si aleg doar sa se planga, sunt sigura ca tu nu esti asa. Capul sus, orice problema are rezolvare si nu face din orice fleac o drama - o sa vina altele si mai grele.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Cancerul n-are rezolvare sad

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Nu are orice problema rezolvare sad. M-am saturat de viata, SERIOS. E dificila. Si ....in fine sad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Imi pare rau pentru tine, cate zile mai ai de trait? sad
Te poti grabi oricum, nu? Chiar as papa niste coliva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Pentru ca din nu stiu ce motiv te-ai decis sa vezi doar partile naspa. Daca o problema nu are nici-o rezolvare, nu poti schimba nimic, pur si simplu treci peste ea. N-are sens sa-ti consumi energia pe asemenea lucruri.
*hug*kiss

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Dar vreau sa fiu ca voi asa pozitivi si ganditi mereu frumos eu vad partea proasta in orice.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Aoleu, monstru fără suflet.
Sare în ochi pe dracu. Sare în...suflet sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Iar e iarna in mine si am sufletul de gheata, presar sare peste el si dau uitarii a lui existenta sad
Eu vreau doar sare in coliva.

| 1231242 a răspuns:

Hmmm....In primul rand, viata e usoara, doar noi, oamenii, ne-o complicam.Dar....Formula pentru succes este RABDAREA.

PS:Maine o sa uiti ca ai citit comentariile pe care le-ai citit azilaughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru 1231242):

Nu am rabdare niciodata. Urasc sa astept sad

| Juviia a răspuns:

Eu ma uit la Chefi la cutite cu niste prieteni happy Viata nu e grea pentru mine laughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru Juviia):

Vizionare placuta happy pentru mine e dificila oribila grea obositoare plina de necazuri. ORIBILA sad

| liliana77any a răspuns:

Trebuie sa-o facem frumoasa.

| ălkjmhgf a răspuns:

Stau cu cățelul în pat şi mă uit la el cum doarme şi-l mai necăjesc că îmi e drag ^^

Şi viața nu e grea, noi ne închipuim asta în timp ce stăm comozi nefăcând nimic pentru a schimba lucrurile nepotrivite din ea.

| rim a răspuns:

Pentru ca nu avem cultura responsabilitatii. spunea cineva ca daca ne-am transforma printr-o minune in japonezi jumatate populatia si-ar face hara kiri