| rosse99 a întrebat:

Ce faci cand te plictisesti ?

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

Bună.

Stau pe net, vb cu cineva cind mi-e greu pe suflet, mă dau cu skate, bicicleta, îi inervez pe poliţişti laughing

Pa, pa.

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt atatea lucruri de facut in viata asta asa ca nu imi pot imagina cum poti sa te plictisesti, sincer cred ca e o mare prostie sa te plictisesti cand sunt atatea de facut.winkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac sex. ori ma masturbez...depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma joc cu jucariile, acum am un bebelus din hartie care il ingrijesc dand-ui de mancare decupata din reviste, stau pe mess sau pe youtube, daca e frumos afara ma duc pe strada daca e urat vine cineva pe la mine sau ma duc eu! 11

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci scrii pe acest sait si vezi ca nu te mai plictisesti sau iesi afata la are si fa putin sport ca nu strica nici o data dar cand esti bolnav si nu poti sa iesi afara sau nu poti sa scrii ca ai vreo mana rupta sau ceva poti sa citesti o carte interesanta si nu va lasati nici o data conyrolati de internet mai bine cahd te plicti iesiti la o plimbare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... daca ma plictisesc ascult muzica, creez statusuri noi, topai, vb la telefon, desenez, ma plimb sper sa iti fie de ajutor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haii`! hai sa iti zic eu cevaaawinking
numaii prostii se plictisesc`:Z

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu ma plictisesc dar imi gasesc ceva de lucru ies la un suc ma plimb cu prietenii stau la t. v dar intr-un fel e amuzant pentru nu ai ce face si pierzi timpul incearca sa te duci la moll sau in oras cu prietenii.asta e sfatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar e amuzant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu dar cand ma plictisesc desenez(chiar daca am 11 ani), pictez ma uit afara cu parere de rau ca mama nu ma lasa ca zice ca numai vagaboandele stau afara si ca nu iau note mari alea
dar si cititul ma enerveaza de cele mai multe ori decupez sau ma uit la tv si cand e mama plecata iarna la bunici eu ies afera cu prietenii mei ies cu bicla cu colegii si cand se plictisesc mergem la o pizza si pe la vreo 16; 00 merg acasa si imi repet putin la materiile la care imi spusese mama sa invat.Cam atat fac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa faci ceva care sa nu te plictiseasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta opera literara prezinta o intamplare din lumea animalelor care are valoare de simbol, pentru ca demonstreaza cat de mult poate sa tina o mama la copilul ei.

Textul este in proza, cult, pentru ca autorul este cunoscut si apartine genului epic pentru ca un narator povesteste o actiune care este realizata de personaje.

Expozitiunea prezinta personajele si creeaza premizele actiunii:o caprioara trebuie sa se desparta de puiul ei pentru ca a sosit vremea intarcatului.

Intriga se declanteaza cand caprioara hotareste sa iti lase puiul in munti, pentru ca acolo, intre stanci, va fi ferit de primejdii.

Desfasurarea actiunii prezinta drumul pe care il face caprioara cu puiul ei, este un drum plin de primejdii si caprioara incearca puterile iedului, facand salturi puternice.Iedul zburda si behaie vesel si caprioara intelege ca e pregatit si ca se va putea descurca singur.

Ca sa ajunga la stanci, trebuie sa strabata o padure intunecata si in acest loc se realizeaza punctul culminal.Iedul o i-a inainte, dar caprioara simte primejdia.

Un lup pandea si e gata sa atace iedul, dar caprioara se sacrifica pentru puiul ei. Zbiara si se arunca in fata lupului care vede prada mai mare si o sfasie.

Deznodamandul prezinta momentul: caprioara moare fericita, fiindca si-a salvat puiul.

nu stiu. stau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac o labalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma pis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi bag un deget in john

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remo il bate pe john

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John are in cap o oala de smantana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pelucu un castravete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma *** in urechi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John poarta pempers si f*** mustelaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John e din boroaia, are curu rosu si e ruginiu la curlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanducu o ia la cioc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John mai fu** si gaini, iepuri, tot ce prinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi ar spune sa citesti o carte, dar eu iti spun sa-ti gasesti o ocupatie (un hobi, gaseste ceva interesant, fa ceva ce-ti place, cauta pe net(videoclipuri cu abilitati practice), cauta o jucarie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu asta e cea mai buna solutie intra pe youtube cauta tinie tempah pass out dupa o pui(adica o asculti) iar tu in acelasi timp iti faci o freza misto rau ascultand melodia dupa te pozezi cu telefonul si tio pui pe ecran la mine a mershappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ma plictisesc fac sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ma nici eu dar in cazul meu eu ma plictisesc ca nu am cum sa fac sa mearga metin2 mondial

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ask muzica si vb cu prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai o labalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma joc pe net, lenevesc si dorm cand ploua, cand e frumos afara ies cu fetele cu bicicleta, iar cand ninge ma joc afar cu zapada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te joci, mergi in parc, vb cu prietenii, dansezi, canti sau iiti indeplinesti hobiul. Daca mai vrei sa vb intra pe idul meu si mai vb amandoi/amandoua.Pwp.Pa.