| rosse99 a întrebat:

Ce faci cand te plictisesti ?

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

Bună.

Stau pe net, vb cu cineva cind mi-e greu pe suflet, mă dau cu skate, bicicleta, îi inervez pe poliţişti laughing

Pa, pa.

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu citi toate comentariile scrise de unii, ca altfel chioar o sa mori de plictiseala! BAFTA la gasitul unui rezultat! sa mi-l dai si mie, PLZZZ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am un atv si ma plimb cu el cand n-am ce face. Plimbate si u cu bicicleta cu prietenii sa zicem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma plimb cu noul meu atv pe zapada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand ma plictisescc... m distrez si ma rezolv niste teste pe nethee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...intru pe mess vb cu cine... fac teste online stau pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... vb pe mess cu prietenii askult muzica fac teste online...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tine minte de la mine ca nu ai cum sa te plictisesti!
Incearca sa faci lucruri foarte distractive cum ar fi :
~ te duci in parc cu prietenele
~ stai pe mess
~ trimiti e-mailuri
~ te duci in parc
~ te yiti la TV

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ies pe afara sa ma dau cu sk8-uwinking, la PC, cu prietenii, mananclaughing si altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca-i ziua cred ca ai ceva de facut dar searnu citi o sa innebunesti televizor, calculator nimic bun picteaza, deseneaza, creaza, niste figuri, stai nemiscat, am foarte multa imaginatie va pot da sfaturi utati cazamon.lavinia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa va zic eu cum ma distrez
mai intai construiesc o papusa ( un om ) din lemne legate cu ceva ata sau ce gasesc o infasor in ceva bucata de haina si in interiorul ei pun o cutie de cibrituri laughing si apoi ai dau foc laughing)))
chiar functioneaza laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur...sunt multe lucruri de facut cand te plictisesti si ask muzica... vb cu candva pe mess cauti glume.vezi utongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stau pe net, vorbesc pe telefon, imi chem prietenele pe la mine si frate..., gaseste si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa asculti o muzica tare cabig grinulce Maria-inevitable. O sa-ti placa la nebunie, eu o iubesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga rose, ca sa iti spun sincer am cautat pe internet ce faci atunci cand te plictisesti si din intamplare am dat de acest sait.in momentul asta ma plictisesc de groaza. imi vine sa ma dau cu capul de perete...(nu ca si as face-ohee heedar, trebuie sa gasesti o modallitate (sau nu neaparat pentru ca nici eu nu gasesc). e asta e ne plictisim, inseamna ca nu avem pe cineva alaturi de noi si ca trebuie' nneaparat sa intre cineva care sa ne faca sa radem in viata noastra:X. sper sa nu te mai piktisesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te plictisesti( si este seara si mai esti si putin obosita) ma apuc de cantat, de dansat sau fac putin sport este foarte folositor si nu ma mai plictisesc dar fiecarui om i se plictisitor anumite lucruei asa ca fa orice iti vine in cap...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stau pe net pana adorm rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti gasesti psiunia ta. cum ar fi amea e pictura cand ma plictisesc ma apuc sa desenez sau, sa dansez pe muzica. daca nu e muzica si nu stiti picta iesiti la aer curat.atat am de spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand ma plictisesc joc metin2 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa fac ca ma plictisi eu sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma plitisesc am doar 11 ani si n-am ce sa fac laughing asa ca mai stau la tel mai trag 1 cs doua zi la ore ma enerveaza diriga asa ca tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ma plictisesc intru p mes si cand ma plictisesc si de asta intru p net si dupa aia p cs luati si id mew

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesti ceva, te joci.si alte lucruri distractive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spre exemplu fac poze...:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai si iti dai cu capu de pereti pana faci gaura happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ceea ce iti place :citeste,danseaza, cantaaa:X, iesi afara,:*

| Carmen100 a răspuns:

Sall!big grin Poti sa:
-scrii poezii amuzante
-sa te uiti la un film
-sa te joci cu prietenii(sau sa te intalnesti cu ei)
-sa vorbesti la telefon cu ei
-sa faci farse la telefon
-sa te joci cu acuarelele ( gen sa te manjesti pe maini si apoi sa le pui pe o foaie)
-sa te joci pe telefon
-sa te joci cu sora/fratele (daca ai)
-sa sari coarda
-sa desenezi chestii amuzante pe o foaie
-sa iti faci poze amuzante
-sa iti faci cont pe conquiztador( e f tare)
-sa intri pe facebook(daca ai)
-sa iti faci unghiile
-sa iti faci parul(incerarca coafuri la nimereala, eu am gasit o gramada)
-sa faci parada modei cu hainele parintzilor
-sa iei tocurile mamei si sa te plimbi prin casa
-sa iei 2 suluri de hartie si sa te "imbraci" cu ea
-sa faci origami
-sa faci "retete" (gen o lingura de otet. doua linguri de scortisoara, patru linguri de faina etc.)
-sa te uiti la filmulete amuzante
-sa cauti haine sau pantofi pe net
-sa faci karaoke (chiar daca nu ai voce)
-sa dansezi
-sa cautzi poze amuzante
-sa raspunzi la intrebari pe TPU
-sa strivesti muste
-sa cauti povesti de groaza
-sa te uiti la poze(si pe net si in albumul foto)Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
- Scrie-i o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de tine.Messengerul, emaiului si telefonul nu iti permite intotdeuna sa te deschizi si sa comunici asa cum ti-ai dori.
- Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
- Pregateste un pranz sau o cina pentru familia ta sau amicii tai.
- Scrie o poezie (sau mai multe).
- Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
- Mergi intr-o tabara.
- Fa o vizita la tara, eventual la bunici.
- Incepe sa scrii un jurnal in care sa consemnezi ceea ce faci dar si gandurile ori sentimentele tale intime.
- Organizeaza impreuna cu prietenii o formatie de rock, folk, punk, gothic sau orice alt fel de muzica.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.
- Plimba-te printr-un parc, o padure si gaseste 10 tipuri diferite de flori sau incepe sa iti faci un ierbar.
- Fa-ti un blog sau un website.In acest fel te vei obisnui sa scrii, vei invata lucruri noi despre internet si vei putea sa iti exprimi ganduirle si opiniile catre o multime de oameni.
- Citeste cartile pentru care nu ai avut timp pana acum, de care ai auzit sau pe care ti le-au recomandat cunoscutii. Eventual inscrie-te ori mergi la o biblioteca.
- Mergi, in compania amicilor, intr-o excursie cu cortul prin imprejurimile localitatii tale.
- Inventeaza un nou dans.
- Ajuta o persoana in varsta la gospodarie.
- Viziteaza o gradina zoologica.
- Invata o limba straina sau perfectioneaza-ti cunostiintele despre una pe care o stii deja.
- Citeste-i o poveste fratelui / surorii mai mici.
- Viziteaza o alta tara.Ah, banii, banii, banii!
- Apropo de bani... Daca esti destul de mare, ia-ti o slujba temporara. Desigur, cu acordul parintilor.
- Alatura-te unui grup ecologist si participa la actiuni de protejare a naturii.
- Invata un nou sport sau initiza pe cineva in tainele unui sport pe care deja il cunosti.
- Incepe sa practici yoga sau Tai Chi.
- Mergi la un concert.
- Ai o camera video? Creaza un film!
- Fa-ti un terrarium.
- Mergi regulat la strand, invata sa inoti sau fa cat mai multe ture de bazin pentru a-ti mari rezistenta fizica.
- Viziteaza un muzeu.
- Planteaza ceva nou in gradina.
- Pune-ti la punct arborele genealogic.
- Invata sa faci sa zboare un zmeu.
- Inventeaza un joc de carti.
- Foloseste o busola sau un GPS pentru a face o harta a imprejurimilor casei tale.
- Plimba-te cu bicicleta, rolele ori skateboard-ul.
- Petrece mai mult timp impreuna cu bunicii.
- Compune un cantec.
- Fa-ti niste tricouri personalizate.
- Mergi cu cainele la plimbare.
- Incearca sa rezisti macar o zi fara televizor si / sau calculator.
- Invata un nou joc de echipa.
- Uita-te la filmele tale favorite impreuna cu un prieten.
- Deseneaza sau picteaza potretul celui mai bun amic.
- Incepe sa colectionezi ceva.
- Invata sa descoperi stele si constelatiile de pe cerul senin al serilor de vara.
- Invata sa impletesti sau crosetezi.
- Invata ikebana.
- Aranjeaza-ti si redecoreaza-ti camera.
- Invata sa joci sah, bridge, table, etc.
- Ia-ti un animal de companie (cu acordul parintilor).
- Trimite-i un email unui amic cu care nu ai mai vorbit de mult.
- Treci in revista albumele cu pozele de familie pe care nu le-ai mai vazut de mult.
- Mergi la cinema impreuna cu prietenii.
- Comanda o pizza.
- Citeste in fiecare zi cateva pagini din DEX.In acest fel iti vei imbogati vocabularul.
- Organizeaza o petrecere in pijamale.
- Joaca badminton, frisbee, tenis de masa sau de camp.
- Mergi la pescuit.
- Creaza-ti un jurnal foto.
- Refa-ti pagina de pe site-ul tau social (Facebook, Myspace, Hi5, etc).
- Priveste apusul si / sau rasaritul de soare.
- Schimba-ti look-ul cu o noua tunsoare.
- Fa-ti un CD cu cantecele tale favorite.
Cam asta fac eu cand sunt plictisita. Have funwinking Funda?big grin

| Fatayou a răspuns:

Intra in tot velul de jocuri.
daca esti baiat un exemplu de joc:
metin2 romana
daca esti fata poti intra pe:
wowcrasck.

Răspuns utilizator avertizat
| BluezZzz a răspuns:

Stai ca un belfer pe canapea iei pisoiu te uiti la tv, injuri pna te plictisesti si de asta apoi faci wrestlnig cu pisoiu!laughing

| Geryking a răspuns:

Intra aici cand te plictisesti http://www.fbi.gov/eu asta fac ajut FBI-ul.