| GabbyGabriella64 a întrebat:

Ce facultate ati facut? In prezent lucrati in domeniul pe care l-ati studiat sau v-ati reorientat?

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Am terminat facultatea de geografie. Nu lucrez in domeniu.

| Mosotti a răspuns:

Am facut principal informatica la zi cu master, si secundar prihologia la distanta fara master.

Nu lucrez in domeniu pentru ca am probleme de sanatate.

| Nirvanaaa a răspuns:

La mine e putin pe dos: am lucrat în domeniul medical și apoi m-am lăsat de job și m-am dus la medicina.
Bineînțeles ca după absolvire tot în domeniu voi lucra.

| GabbyGabriella64 explică (pentru Nirvanaaa):

Dar cum ai reusit sa lucrezi in domeniul medical fara diploma?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Sunt și posturi care nu necesita decât diploma de bacalaureat. Am lucrat ca operator de date intr-o clinica medicala.

| Mosotti a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Pai in domeniul medical nu trebuie sa fi neaparat medic, poti fi asistent, infirmier, ala care cara targile, etc.

| Izabela000 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Ce anume face un operator de date intr-o clinica medicala? ce sarcini aveai?