| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate ati terminat si ce job aveti in prezent? Lucrati in domeniul pe care l-ati studiat in facultate? Da/nu, de ce?

1 răspuns:
| Cameliapantiru a răspuns:

Am terminat Facultatea de Litere si lucrez ca profesoara de limba si literatura romana de 11 ani (adica din anul absolvirii). Coincidenta frumoasa a fost ca s-a scos post in acel an chiar la liceul in care invatasem si eu, post pe care am si fost admisa, si ca am facut schimbarea de la banca la catedra exact in acelasi loc, devenind colega cu fostii mei profesori. Si asta e minunat!