| machupicchu a întrebat:

Ce crede optimistul despre criza mondiala? Dar pesimistul?

Optimistul : - Vai! vom ajunge sa cersim...
Pesimistul : - De la cine?
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| totata a răspuns:

Eu consider ca suntem de mult in criza, doar ca acum e facuta publica si acum o simt si cei cu bani f multi, pentru ca nu mai poate omul de rand sa ii umple buzunarelehappydar eu sunt optimista si consider ca ne vom descurca asa cum am facut-o si pana acum...

9 răspunsuri:
| machupicchu explică:

Aminadab, nu ai inversat raspunsurile?
Optimistul poate spera ca mai rau de atat nu se poate...
Pesimistul poate crede ca se poate si mai rau...

| machupicchu explică:

Si in cazul in care criza economica ar fi creata intentionat (o teapa), pentru noi cei multi si... este o criza reala, cu tot ceea ce implica existenta ei...

| Moneyandfame a răspuns:

Lumea inca nu intelege ca aceasta criza economica nu ii afecteaza in mod direct. Aveti voi afaceri imobiliare? Lucrati voi la o companie multinationala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat ai puterea de a face ceva, o sa ai sanse sa prosperi. Depinde cat vrei de la viata, daca te multumesti cu putin o sa ai sanse sa duci o viata decenta... dar daca vrei sa ajungi in varf o sa trebuiasca sa te lupti si sa iti fac o viata grea si plina de stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pesimistul zice, mai rau de atat, nu se poate. optimistu, ba se poate,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aminadab-vroiam sa spun si eu ceva, dar tu, prin trei cuvinte ai spus totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este o teapa, o foarte mare teapa...nu exista criza economica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pichule este ca in bancul cu evreul si romanul, dusi la spnzuratoare. evreul spunea in drum spre lat...ehee inca-i bine.cum ma zice romanul. e bine ca vom muri? taci fiindca e inca bine.esti nebun zice romanul. aproape de locul executiei vine un mesager si spune; se comuta pedeapsa cu spanzuratoarea.vinovatii vor fi jupuiti de piele si li se va da sare. ei romane acum este rau.

| balsamitea a răspuns:

Pesimistul e un optimist cu informatie...