| RAY a întrebat:

Ce gen de muzica ascultati si ce religie aveti sau sunteti o persoana atee?

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ascult orce fel de muzica daca e buna.Sunt ortodoxa

| minrest a răspuns:

Ascult rap romanesc, sunt adversar al religiei si am o filozofie teista (dar nu este religie, ci filozofie).

| RAY explică (pentru minrest):

Deism.penteism,budism? zi-mi despre ia ca vreau sa cunosc

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Se numeste Teism, este parerea ca un creator foarte puternic, o persoana, mentine universul in echilibrul, si probabil l-a modificat, adica ce la crestini este o credinta si o religie, la mine este o opinie si o filozofie.

| RAY explică (pentru minrest):

Desi metaforic crezi in asta sau chiar crezi intr-un creator?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Nu cred nimic, in Istorie nu trebuie sa crezi pe nimeni. Credinta, conform Bibliei, este o incredere neclintita in lucrurile nadajduite, deci este subiectiva. Degeaba crezi ca nu ai cancer, daca ai. Eu sunt de parere ca exista un creator, si admit ca ma pot insela.

| RAY explică (pentru minrest):

Si eu Eu sunt de parere ca nu exista un creator, si admit ca ma pot insela.

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Dar tin sa mentionez ca viata pe Terra si in general, functionarea naturii sunt perfect explicate prin legile naturii.

| SG1995 a răspuns:

Rap si sunt teist non-dogmatic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rap romanesc,
De toate tipurile ascut dar sub-genuri de electronicã, metal/ clasicã am preterinte de la muzica clasicã pâna la rock.
Nu sunt religios dar nici ateu
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Natural_religion

| PumpkinDoll a răspuns:

Rap de la noi, din America si post-hardcore/screamo, poppunk, metalcore, grunge... ceva gen https://www.youtube.com/watch?v=AZka3E37k6w.N-am nicio religie, nu cred intr-o/intr-un creator/divinitate.