| anonim_4396 a întrebat:

Ce greve mai stiti ca au fost anul asta? In afara de greva profesorilor de la noi care abia s-a incheiat, greva scriitorilor din California, greva pensiilor in Franta. Alte greve au mai fost?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Franța e o grevă pe luna cred.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Da, e o greva serioasa acolo in fiecare an in alti ani sunt mai multe, anul asta a fost Greva Pensiilor.

| J0B0MAT a răspuns:

Au fost greve la scriitori și actori la Hollywood.În toate țările de pe glob cu siguranță au fost zeci, sute de greve anul ăsta.

| Standt a răspuns:

Pai, la noi cea a angajatilor de la casele de pensii si de la casele de asigurari de sanatate. Spitalele au ramas fara bani din cauza lor.