| BlackRaven45 a întrebat:

Ce-i ăla un "cosplay"? :v

4 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Cosplay=a te costuma intr-un personaj din jocurile video, manga sau din anime-urile

| neca a răspuns:

Cosplay - custom play
e activitatea de a te imbraca precum un personaj dintr-un film, carte, anime, joc

| Didishorr a răspuns:

Inseamna sa te imbraci intr-un personaj din jocuri, din desene, din anime-uri sau din manga.

| HarperDevil a răspuns:

Depinde de context.Dar cel mai des intalnit sens, este de a te costuma intr-un personaj din jocurile video, din anime-uri, din manga, sau din desene animate.Dar cel mai des din jocuri.Depinde de evenimentul la care participi si tema sa.