| anonim_4396 a întrebat:

Ce imbunatatiri ati aduce site-ului TPU?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Daca intrebarea se refera la imbunatatirile site-ului si nu la imbunatatirile userilor, atunci cei mai multi au dat raspunsuri gresite.
Oh, cat de usor este sa-i "imbunatatim" pe altii, si cat de dificil -daca nu chiar imposibil- sa ne imbunatatim pe noi insine!

Trebuie sa ne acceptam unii pe altii, dar nu strangand din dinti. Ci cu totii trebuie sa intelegem ca suntem diferiti, chiar daca toti suntem oameni. Daca am fi toti la fel, m-as fi plictisit chiar daca aici ar fi fost raiul!
Este de apreciat spiritul acelor useri care nu raspund cu aceeasi moneda. Asta inseamna dovada de maturitate; si putem sa ajungem si noi ceilalti la fel ca ei.

Daca ar exista vreo imbunatatire de adus aici, atunci aceasta ar fi empatia in raspunsurile noastre, in ajutorul pe care il oferim. Fara empatie, fara a simti impreuna cu cel ce are nevoie de ajutor, raspunsul nostru ramane de multe ori rece.

In rest, sa ne bucuram de aceasta comunitate, de faptul ca putem sa interactionam unii cu altii, si ca avem privilegiul de a ne ajuta semenii.

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Ai dreptate, fiecare a inteles altceva

| BIoody a răspuns (pentru anonimg):

Stii cum zicea Ioan Botezatorul. Inainte ca natiunile, in cazul de fata comunitatea sa se schimbe, oamenii trebuie sa se schimbe :)
Adica cel putin sa incerce sa vada de ei prima data apoi de altii, si in nici un caz sa judece aiurea, ca dupa sa se astepte sa nu fie judecati.
Ti se pare normal sa existe useri ca Endoryus, Mclaren12, xerxes1 etc?
Uita-te putin peste profilurile lor,
Primul sufera de atentie si prostie, iar urmatorii 2 au boala in a judeca crestinii, uitate si tu putin la astia 2:
https://www.tpu.ro/utilizator/abvzrk/raspunsuri/
https://www.tpu.ro/utilizator/abbbiu/raspunsuri/
Uita-te si tu cata prostie au unii in cap, incercand sa ce? sa demonstreze ca nu exista Dumnezeu sau laudanduse ca sunt atei, bazandu-se pe ce? Nimic, doar incerca sa faca pe inteligentii, dar din pacate sunt mai prosti ca noaptea, sau cum isi fac unii cate 100 de conturi ca sa sa jigneasca si sase dea mare cu prostii
de zici ca poate iesii ceva bun din asta, daca asta gandirea unora si altceva mai bun nu au de facut decat sa dea cu rahat pe unde apuca ce sa mai zici...

| BIoody a răspuns (pentru anonimg):

Adica comunitatea reala sau cea virtuala poate fii facuta perfect, dar din moment ce oamenii respectiv utilizatorii sunt stricati degeaba lumea e buna, uite si pamantul e facut perfect, cine il strica? tot oamenii... Degeaba se aduc imbunatatiri site-ului sau oricauri lucuru daca oamenii nu incerca sa se imbunatateasca pe ei inussi in primul rand mai apoi pe altii si abia apoi comunitatea in sine.

| anonimg a răspuns (pentru BIoody):

Cu toate acestea, cred in schimbare. Si aceasta trebuie sa inceapa cu... mine. (Chiar daca e mai usor a incepe cu ceilalti).
Si cand ma refer la schimbarea mea, nu ma refer la gandirea mea biblica (asa cum s-ar astepta unii happy ); ci ma refer la a ma abtine a raspunde cu aceeasi moneda atunci cand sunt "calcat pe coada". Ba mai mult, sa-i privesc pe oameni prin ochii lui Dumnezeu. Aceasta este de folos si pentru mine, si pentru ei, si pentru ceilalti.
Daca as crede ca nu ar exista un Dumnezeu care tine in mana Lui -sub control- toate lucrurile, atunci as da dreptate celor care cauta sa se indreptateasca, si n-as ierta nici cel mai mic defect de caracter. Numai ca lucrurile nu stau asa; cu totii avem defecte de caracter -inclusiv eu cele mai multe- si Dumnezeu are rabdare cu noi toti ca sa le indepartam. Fara efort din partea noastra nu va merge, dar merita chiar si pentru viata aceasta. Cu cat mai mult ca portile celei vesnice ne sunt inca deschise!
Dragostea trebuie sa se arate in toate lucrurile. Chiar si in mustrare.

| BIoody a răspuns (pentru anonimg):

Intr-adevar,tu esti o persoana intalegatoare, calma si gandesti bine analizand din lumina buna a lucurilor,esti demn de ascultat din cate vad,in comparatie cu altii, care nu inteleg simpla chestie:
"Precum voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi asemenea".
Sa numai zic ca dragostea lipseste cel mai mult,
Din pacate altii nici macar de gluma nu stiu sau de putina intalegere sau mila, cand vad un om ca a gresit sau zis ceva comun sau mai copilaresc gata se iau de el, il judeca, inloc sa il ajute sa-i explice, nuuu, cum se dau unii mari pe acest site cu ateismele lor...
Cum zic unii "bai da ce-ti pasa de altii" Pai imi pasa din moment ce le vrei binele, dar din pacate cu unii nu merge, asa ca nu merita sa te complici, le explici daca vor bine daca nu asta e, binele tot acolo va ramane, pacat e ca se folosesc de el si inloc sa creada cu adevarat in simplele princii ale vieti ca iubirea fata de aproape, mila, intalegere, rabdarea, etc... Dra nu, unii mai bine prefera sa se laude ca sunt inteligenti si ca crestinismul e e de vina pentru tot, dar ei ce fac in viata reala? nimic doar judeca lumea in stanga si-n dreapta nici de ei nu mai vad, ar fi trebuit sa faca fix opusul dar... inloc sa mediteze pentru ei insusi.
Acum poate exagerez dar o sa incerc sa nu mai tin cont de tot ce zic altii, caci pana la urma stii cum se zice, cum gandesti/faci asa esti/primesti.
Sper sa crezi in Dumnezeul vesnic cu adevarat si in perfectiune si sa-l urmezi pana la capat, sa nu te abati de la adevar, orice ar fi, eu asta incerc sa fac, trebuie sa ne cultivam inimile in lupta cu pacatul pentru a le aduce din nou la starea perfecta si chiar mai mult, ca
fiind in viata asta sa fim mantuiti, ca sa vedem si sa intalegem ca pacatul nu e bun si sa il oprim din inimile noastre pentru eternitate, pentru viata vesnica.

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ar fi cand dau un raspund sa am mai multe modalitati de editare a textului, sa pot adauga o poza, cum e pe acest site https://www.gutefrage.net/......n-zu-haben

acest site tot ca TPU dar vezi cum sunt intrebari pe 3 randurii, plus mai multe teme, teme care apropo tu le alegi, nu trebuie sa alegi o categorie ca pe TPU si da sa pot edita raspunsul timp de 60 de secunde ca acolo
https://www.gutefrage.net/

in rest TPU este perfect, si da sa se poate da like si dislike

| Freya1 a răspuns:

Nu as mai permite intrebari vulgare si toti obsedati sexuali sa misune pe aici, as interzice intrebarile si raspunsurile la misto doar pentru a intarata lumea, nu as permite misoginismul si misandria etc etc

| Freya1 a răspuns:

Da nu am zis ca atrag eu am zis in general.
Macar eu am cu ce sa atrag atentia spre deosebire de altii...

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Daca ala e singurul lucru cu care poti atrage atentia, cam nasol.laughing

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar te bagi ca si chilotii...
Am spus ca eu macar atrag atentia nu am spus ca doar prin asta da ce stii tu...

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu stiu cum te poti baga ''ca si chilotii'', dar ti-am pus un 'daca' acolo.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este o expresie "te bagi ca si chilotii in fund".
Tu ai spus ca si cum mai lua la misto ca doar prin asta ies in evidenta iar daca nu ma cunosti nu cred ca e nevoie sa iti dai cu parerea.

| lpavel a răspuns:

Un buton de like si dislike la fiecare intrebare si raspuns happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-as suspenda pe ray.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si pe DonnaAlba.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Fiecare trebuie sa fie liber -si in gandire, si in exprimare.
In schimb, jignirile trebuiesc ingradite. Dar in rest, trebuie sa acceptam opinia fiecarui om.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar pe mine nu? :'(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-as da lui NOname un buton Eronat care marcheaza 10 voturi odata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am uitat de ea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As schimba adminii. As bana permanent userii anului ( toti in afara de ultima ). As mai bana permanent si pe cei care au desene pe post de avatar. Asta e doar inceputul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu cine ai schimba tu adminii?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu si Aero.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As introduce o noua regula, iar pe baza acesteia as lua, impreuna cu alte inca cateva pers. ce prezinta incredere, la puricat majoritatea daca nu chiar toate conturile create din 2008 si pana in prezent.Ca o mica "inspectie" generala in urma careia sa fie sterse de tot din sist. conturile pe care nu s-a mai inregistrat nici un fel de activitate de peste 6 luni (raspunsurile ramanand in continuare sub forma de anonim).
Asta asa, ca un mic spoiler.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai zici de mine ca sunt cum sunt. Nici tu nu esti mai breaz laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit ca si tu tot un narcisist laudaros infect ramai. Diferenta e ca eu pozez interesant doar prin a-i face de panarama pe altii, desi este evident faptul ca doar un ratat ar face asta pe un site plin de ei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cei care se aseamana se aduna, my ibff laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

crying

| BIoody a răspuns:

As scoate admini astia copii, care nu au nimic de facut si fac diferente, inloc sa suspende pe cine trebuie, ei se apuca si le ofra si monede pe deasupra userilor toxici... e plin de ei
Si numai pun ca iti sterge intrebari si raspunsuri aiureawinking

| VictorFenrir a răspuns:

Un chat mai bun, nu unul preistoric cum e asta de pe TPU

| DorelExpertu a răspuns:

As adauga o limita de intrebari laughing
O intrebare pe zi, a-2-a sa fie platita
As bloca utilizatorii care pun aceeasi intrebare intr-un interval mai scurt de 24 de ore.
As crea o noua distinctie, bufonul site-uluilaughing Pe care i-as acorda-o unui utilizator foarte indragit pe aici laughing

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! As vrea sa te poti muta de la categoria ex conversatii la categoria ex Sfaturi utilitare fara exact cum faci pe pagina principala, ar fi mult mai usor.

| xRaduC a răspuns:

1. Sa pot sa imi selectez care din prietenii mei sa vada notificiarile atunci cand pun o intrebare.
2. Ca report-urile sa fie mai eficiente.
3. Sa se poata oferi funde pe locuri, 1, 2 si 3.
4. Ca voturile sa se poata schimba, in cazul in care au fost gresite.
5. Sa se poata oferi funde acelor intrebari vechi, in functie de calitatea raspunsului (scrip greu de editat).
6*. Ar fi frumos daca s-ar putea ca intrebarile anumitui gen selectat sa fie redirectionate in categoria corecta.

Răspuns utilizator avertizat