| Denis777 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre hipioti sau cum se scrie,stiti voi persoanele alea care sunt cu pacea, merg in masini smechere, se drogheaza(ce imi placeau cand eram mic blondele alea)ceva detalii stiti?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Hippie sau mişcarea Flower Power a fost un strigăt de protest la adresa violenţei, războiului, discriminării de orice fel, pentru toleranţă, pace şi iubire. Se exprimau în special prin muzică iar acel Woodstock rămâne unic prin caracterul necomercial, prin imensa participare, prin faptul că a fost rampa de lansare a unor mari muzicieni şi cântăreţi de mai târziu : Creedence Clearwater Revival, Janis Joplin, The Who, Joe Cocker, The Band, Jimi Hendrix etc.
Ai aici mai mult : http://www.metalhead.ro/......106233-l-1

| Denis777 explică (pentru Arthur):

Foarte tare frate

1 răspuns: