| makeyousmile a întrebat:

Ce imi puteti spune despre zodia capricorn?happy

Răspuns Câştigător
| nutzic a răspuns:

Http://astromax.eva.ro/content/capricorn-aproape-totul-despre-zodia-ta.html

posibil sa gasesti aici de ce ai nevoie!
papa:*

10 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Zodia Capricorn in 2013:
principalele tendinte astrologice

2013 est un an mai bun decat precedentul. Saturn nu-ti mai pune bete in roate, iar Jupiter iti prezinta viitorul in culori atractive: situatia profesionala se bucura de sanse speciale in prima jumatate a anului, cea sentimentala te provoaca la aventura in a doua jumatate.

Pluto ramane in Capricorn inca multi ani de aici inainte, intarindu-ti puterea psihica si tenacitatea, intensificandu-ti dorintele si ambitiile, ascutindu-ti intuitia si focalizandu-ti fortele catre tinta fixata. Pluto, cu nevoia lui de control, putere si bani, cu meandrele lui psihologice, cu pasiunile si demonii lui din abis, cu obsesiile, frustrarile si, uneori, cu dramele lui inevitabile.

Neptun ramane si el ani multi in casa intelectului si a comunicarii Capricornului. Neptun iti impartaseste cautarile lui spirituale, nevoia de a comunica prin arta, poezie, imagine (sau alt mijloc care starneste emotie), puterea lui de a incanta sau a ademeni prin cuvinte.

Aflat in Berbec (unde va mai ramane cativa ani), Uranus te tulbura cel mai tare. Este cel care rascoleste echilibrul casei, al parintilor, al proprietatilor. Uranus, cu gustul lui pentru schimbare, innoire, modernizare, surpriza, bulversare, agitatie, cu revolta lui impotriva ordinii stabilite.

Uranus electrizeaza si pretinde actiune. Ar fi bine sa actionezi in concordanta cu gusturile lui. Daca nu faci nimic, Uranus este gata sa se ocupe el singur de modificari - si s-ar putea sa o faca intr-un fel care nu te avantajeaza.

| Purgatoriu a răspuns:

Mama e capra(plus alte capre pe care le-am intalnit). E cea mai enervanta persoana de pe planeta. Nu ai voie sa o contrazici, are mereu dreptate, e conservatoare, e foarte incapatanata, nu vorbeste mult, e apatica, pe de alta parte sunt intelegatori, rabdatori... Buni psihologi... A, da! Au tot felul de teorii si conspiratii si cacaturi si idei fixe si ciudate. Si sunt inchisi in ei. Par reci dar de fapt sunt in cautare de iubire etc.

Ma inteleg cu mamathinking cel putin asa ar trebui pentru ca eu sunt fecioara.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Purgatoriu):

Nu prea credwinking. Fiecare are caracterul diferit, si nici un Capricorn nu o sa semene cu altul. Doar pentru ca tu crezi ca asa sunt toti, asta nu inseamna ca este adevarat.

| Purgatoriu a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Um daca zodiile nu ar semana intre ele (adica berbecii seamana cu alti berbeci etc.) ar insemna ca degeaba exista. Nu am zis doar de mama acolo ci de caprele pe care le-am cunoscut de-a lungul timpului. Sunt anumite caracteristici de baza la fiecare zodie. Aici e incapatanarea.
Btw, check out this part : "Nu ai voie sa o contrazici, are mereu dreptate".

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Purgatoriu):

Atunci eu de ce nu sunt incapatanat? Sau de ce nu sunt inchis in mine? Sau de ce nu am acele FILOZOFII cum le zici u. Si partea aceea cu "are mereu dreptate", toti parintii fac asa... cei autoritari mai ales straight face. Si faza cu berbecii seamana cu alti berbeci, din nou, nu e la fel laughing. Ehh, oricum lasa happy.

| Purgatoriu a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

"Nu ai voie sa o contrazici, are mereu dreptate".
You don't get it and you don't have good arguments.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Purgatoriu):

I don't think so.

| AndreeaMuffin a răspuns:

De obicei capricornii sunt introverti. atat stiu

| MauiThePreacher a răspuns:

Toţi sunt satanişti.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru MauiThePreacher):

De unde reiese ce spui tu acolo? Da un argument.