| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna ca un om este pielea p**i? Exista termenul asta? E normal sa ne batem joc de asemenea om sau avem doar o convulsie nervoasa pe care nu o putem stapanii?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce convulsie nervoasă e pielea omule, venele sunt nervoase nu pielea

| Freya1 a răspuns:

Cred ca te-ai lămurit ce inseamna expresia.In nici un caz nu cred ca se refera la faptul ca ai o boala.
Când ii adresezi cuiva un astfel de apelativ înseamnă că ai impresia despre omul ala ca e un nimic, nu ca e bolnav.

| sammie a răspuns:

'' e normal să ne batem joc de asemenea om? ''

Cum ar fi dacă cineva ar veni la tine și și-ar bate joc de tine?

| anonim_4396 explică (pentru sammie):

Pai si ce rost mai are sa ne batem joc?

| ponturi a răspuns:

Adica un ni. eni, un om care nu valoreaza nimic. Cine iti spune asta, arata ca nu are pic de respect pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru ponturi):

Pai si ce rost are sa ne mai batem joc?