| 4456 a întrebat:

Ce inseamna cand cineva iti da cu piciorul in fund? Am in vedere, adica nu te loveste nimeni pur si simplu iti atinge fundul cu piciorul, adica iti face asa cu piciorul in fund. Eu invat la scoala, sunt baiat si mai iau cu piciorul in poponeata de la altii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un gest golnanesc, inseamnand ca rad de tine si te batjocoresc!
Spune-i acelui baiat sa inceteze ca-l raportezi la diriginte.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înseamnă că e un tâmpit.
E o atitudine obraznică, e lipsa de respect si incercarea de a te umili.

Dă-i una peste cap, ori fă-i si tu acelasi lucru si vezi cum reactionează.
Dacă o face din joacă, ori din prietenie, ar trebui să inceteze daca ii arati ca acest gest te deranjeaza.
Daca se infurie, e cert ca o face din rautate, fiindca vede in tine un papă-lapte, pe care isi poate vărsa nervii din plăcere.
Sunt destui si cu probleme psihice, care incearca sa isi consume energia cumva.

Cand ceva te deranjeaza, vorbeste cu diriginta.