| 6688 a întrebat:

Ce sa fac daca pe mine ma obijduiesc la scoala? Sant elev baiat invat in clasa a 6-a si pe mine ba hartuiesc la scoala ma numesc ma agreseaza ma fac sa rosesc sa ma ia peste picior sa ma faca sa rosesc de a fi contrati asupra mea sa ma insulte sa ma faca sa rosesc sarcasm injosire sa rade de mine isi bat joc batjocura porecle in orice caz de mine se anine ma satura si nu stiu ce sa fac ca de mine nimeni sa nu se mai ia de mine, de batut nu ma bate nimeni in orice caz numai cu piciorul in *** dar asta nu e sut in fund pur si simplu imi ating fundul cu piciorul asa cum ar fi cu piciorul in fund dar de batut nu ma bate nimeni, si asta o fac si cei din clasa a 1-a si cei dintra 9-a si cei de o varsta, de batut nu ma bate nimeni

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Vorbește cu părinții și profesorii. Dar încearcă să le explici mai bine decât ai explicat aici.

| Paul_Ciobanu_1996 a răspuns:

E bine, asa descpoperi si tu ca viata nu e usoara, viata e o lupta.
Tre sa iei atitudine, pur si simplu. Pana nu dai o lectie la unu, nu se linistesc nici ceilalti.
Tre' sa devii stapan pe tine insuti.
Studiaza bine, apuca te de sport, fa ti o pasiune, etc.

| anqreii a răspuns:

Vorbeste cu cineva. Ai idee de ce se ia toata lumea de tine? Au vreun motiv pentru care fac asta?