| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand cineva spune "de mere",raspunzand la intrebarea "de ce?". Nu inteleg, poate imi explicati si mie mai bine. happy

4 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Adica "de aia".

| ionutzul31 a răspuns:

De mere,de aia, de geaba, de branza-n sticla, ca sa intrebi tu, de tot- toate au acelasi inteles laughing

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Râde de tine.
Pe curând!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Era o gluma pe net, cu o baba care spune ca-si da cu otet pe cap.Reportera o intreaba:,,de ce?,,iar baba raspunde:,,de mere,,. Deci reportera o intreaba,,de ce,,cu sensul de ce-si da cu otet, din ce motive, iar baba, care nu intelege sensul intrebarii, ii spune tipul de otet cu care-si da pe cap.Asta e sensul glumei.Cand cineva iti raspunde la intrebarea,, de ce,, cu,, de mere,, face misto de intrebarea ta.