| b34TdoWnLiV3 a întrebat:

Ce inseamna cand esti ascendent in zodia in care esti? De exemplu eu sunt Sagetator cu ascendent in Sagetator.Ce inseamna asta?

1 răspuns:
| dtt a răspuns:

Asta inseamna ca atunci cand te-ai nascut cuspida casei 1 din astrograma ta se afla tot in sagetator. Este posibil ori sa fii o persoana foarte deschisa si comunicativa (soarele in casa 1) sau una foarte introvertita (soarele in casa a 12-a). De asemenea daca ai ascendentul la fel ca zodia esti o persoana care nu prea poate sa "poarte masti", care spune ceea ce gandeste si nu se ascunde.