| LolaMona a întrebat:

Ce inseamna zodie cu ascendent, adica de ex daca esti zodia berbec si te-ai nascut la inceputul acestei luni inseamna ca ai ascendent in pesti?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se calculează și în funcție de ora nașterii, după vârsta de 30 de ani.

| Clorox a răspuns:

Ascendentul reprezinta constelatia zodiacala aflata la rasarit in momentul nasterii si defineste in special personalitatea in cea de a doua parte a vietii nativului in timp ce zodia (constelatia in care se afla soarele in momentul nasterii) ne contureaza personalitatea in prima parte a vietii.
Personal nu cred ca zodiile influenteaza personalitatea asa de mult, totul tine de temperament!winking