| madalinfindrihan a întrebat:

Ce inseamna cand intr-un accident de masina se spune ca respectivul a murit pe loc?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cateodata am impresia ca unii dintre voi ganditi cu orice alt organ mai putin creierul cand puneti unele intrebari

| Kaℓi a răspuns:

Inseamna exact ceea ce se spune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adica a murit in scurt timp de la impact, nu la 10 minute, in ambulanta sau la spital.
Mai exact a fost gasit mort de catre ajutoare.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Că urmează înmormântarea.

| GoldenZenith a răspuns:

Exemplu: Două mașini fac "poc!". Tu mori imediat în timpul impactului. Veșnica pomenire!

| Victor453 a răspuns:

Ca omul a murit pe locul accidentului, nu in spital, in drum spre spital etc.

| Raniaa a răspuns:

A murit în momentul producerii accidentului, neavând nicio şansă de scăpare.

| ovidiu123432 a răspuns:

Inseamna ca la momentul impactului respectivul / respectiva a murit pe loc, eu asta stiu, sper sa-ti fie de folos.
Daca nu ai inteles o sa-ti explic mai in detaliu, ex: Tu mergi pe jos sa zicem si cazi iar in momentul in care ai avut contact cu pamantul ai murit.

| LostInPark a răspuns:

Be smart, adica n-a murit in mers, era pe un loc...pe bancheta.

| TheLifeIsGood a răspuns:

Inseamna pur si simplu ca moare pe loc. Adica, dupa momentul impactului, e mort, nu mai sunt sanse sa traiasca. Practic, cand se spune ca cineva,, a murit pe loc,,, reiese ca nu a suferit, nu a simtit durere cand s-a produs accidentul. Iar daca e sa mori, decat sa suferi, mai bine,, mori pe loc,,. Asta-i parerea mea, cel putin laughing