| PETRONELA2002 a întrebat:

Ce înseamnă când visezi ca fostul iubit vrea sa intre forțat peste tine în casa și tu ții de usa ca să nu intre în casa? Visul părea foarte real și eram foarte speriata

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna doar ca inca te gandesti la el, desi e fostul.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca esti speriata in realiatte si subconstient, ca fostul iubit sa nu te violeze.

| Andreeush a răspuns:

Nimic, a fost un vis.
Pdobabil încă te gândești la fostul.

| Clytia a răspuns:

Visele sunt o creație a subconștientului. Prin intermediul visului, aspecte ale subconștientului nostru prind viață: dorințe, temeri, simboluri. Ceea ce vedem în vise nu e neapărat adevărul, dar emoțiile atașate acestei experiențe sunt cu siguranță adevărate. Așa că visul nu trebuie să aibă o semnificație anume, însă e legat de emoțiile, gândurile tale din realitate.

| Nume6 a răspuns:

Inseamna că înca se mai gândeste la tine sau tu la el, ce ar fi să îl intrebi pe el dacă te mai place și mai are sentimente.