| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă în opinia voastră a-ți trăi viața cu sens?

12 răspunsuri:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Există trei categorii de oameni:cei care trăiesc și se ghidează după cele 10 Porunci, cei care își trăiesc viața după propriile reguli, cei naivi care sunt conduși și influențați de alții

| Davidutz777 a răspuns:

Să ști pentru ce trăiești, sa ai un țel în viața, sa îți pui ceva in cap și să nu te oprești până nu îl obții!

| Ineys a răspuns:

Sa faci ce vrei, adice ce are sens pentru tine. Pentru mine poate e sa ajung celebru. Pentru altul poate e sa se imbete in fiecare seara in cluburi, pentru altul poate e sa-si intemeieze o familie. Fiecare cu ale lui.

| Mosotti a răspuns:

Pai pentru mine a trai viata cu sens este sa ma pot bucura de fiecare zi de chestiile marunte pe care le am si pe care le pot face si atat, asta e sensul, nu altul.

| AndreeaWTS a răspuns:

Să ințelegem că întrebările tale sunt total laice, dacă sunt la "conversații" și nu la "religie"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima oară să cauți și să găsești acest sens. Asta în sine îți dă un sens.

| Amali23a a răspuns:

A nu depinde de o rutina care te pictiseste si odata cu trecerea anilor sa devii din ce in ce mai posomorat si obosit. Ci o viata plina de aventuri

| GoldenZenith a răspuns:

Singurul sens al vietii e acela de a fi traita. Acum totul depinde de tine ca om cum vrei sa o traiesti si ce vrei sa faci cu ea.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca se refera la anumite teluri,planuri, direcți.A avea sens viata inseamna a avea un drum stabilit, niște idei, o siguranta, o stabilitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fi "Mereu cu Dumnezeu" și "Cu Dumnezeu înainte de toate și de toți".

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Ineys):

Hai sa nu ne pacalim singuri.
Sa te imbeti in fiecare seara in club nu da absolut nimanui sens in viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A ajuta oamenii, a cultiva o relație strâns apropiată cu Dumnezeu și a căuta mântuirea.