| cosmin23a a întrebat:

Ce inseamna introvertit? Tocmai am citit un articol despre introvertiti si mi-am dat seama ca si eu sunt la fel. E ceva rau sa fii introvertit?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

" INTROVERTÍT, -Ă, introvertiți, -te, adj. (Despre oameni) Care este concentrat sau obsedat de propriile trăiri interioare. – Din fr. introverti.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de cct | Semnalează o greșeală | Permalink

introvertít adj. m., pl. introvertíți; f. introvertítă, pl. introvertíte
Sursa: DOOM 2 (2005) | Adăugată de raduborza | Semnalează o greșeală | Permalink

INTROVERTÍT ~tă (~ți, ~te) Care este preocupat doar de viața sa interioară. /

andreia67
| andreia67 a răspuns:

INTROVERTÍT, -Ă, introvertiți, -te, adj. (Despre oameni) Care este concentrat sau obsedat de propriile trăiri interioare. – Din fr. introverti.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de cct | Semnalează o greșeală | Permalink
introvertít adj. m., pl. introvertíți; f. introvertítă, pl. introvertíte
Sursa: DOOM 2 (2005) | Adăugată de raduborza | Semnalează o greșeală | Permalink
INTROVERTÍT ~tă (~ți, ~te) Care este preocupat doar de viața sa interioară. /

| Ichnat a răspuns:

Depinde cum privesti lucrurile!winking

| addy1999 a răspuns:

Indecis cu mai multe stari de suflet.pe mai multe directii.asta inseam na si nu e un lucru rau