| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă livrare prin posta romana? Scrie la modalități de livrare fie posta romana fie fan curier. Nu prea as alege curierul.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce înseamnă livrare prin posta romana?" - adică prin aia lentă (dar zic unii: sigură), de stat

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

SI eu de unde iau pachetul?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vine la cutie (poștală) o coajă de hârtie de-i zice aviz și pe aia zice de unde

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Îmi baga coletul in cutia de posta adică?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Repet: Vine la cutie (poștală) o coajă de hârtie de-i zice aviz și pe aia zice de unde ridici tu coletul

dar asta o știai deja, corect?

| Lioana a răspuns:

Fan curier iti aduce coletul acasa. Dar trebuie sa fii acasa cand vine curierul. Tu sau altcineva din familie.
Posta Romana nu-ti aduce coletul acasa Trebuie sa mergi tu la posta dupa el. Si in general e mai ieftin prin Posta Romana.