| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă mai exact a trăi o sau în minciună?
Am tot auzit fraza asta prin filme/melodii.
Dați-mi exemple de cazuri când cineva trăiește în/o minciună.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

De ex sotul zice ca nu o inseala pe nevasta, dar el o inseala, ea stie dar se complace, deci traieste in minciuna pe care o cunoaste.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Religioșii sau oamenii îndoctrinați în orice fel (ca să extind).

| wildthing a răspuns:

De exemplu Rosalia...a trai in minciuna e atunci cand te minti pe tine insati ca nu-ti plac fetele, dar de fapt iti plac.winking happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gen,cum te-ai dat tu băiat ( Sebastian) deși noi știam ca ești rosalia kiss

| daculliber a răspuns:

Când îți bazezi viața pe o minciună pe care o crezi.

| theoutcaste a răspuns:

Tu, de exemplu. Esti ca un copil din cauza religiei. Daca ai scapa de habotnicie, nu te-ar mai atrage pericolul si alte lucruri imorale, ca nu ar avea cine sa le faca interesante si misterioase in ochii tai. Ti-ar fi scarba de ele, ca unui om normal. Dar fiind incorsetata, esti curioasa ca un copil mic, pentru ca nu intelegi de ce sunt naspa, stii doar ca sunt ca asa a zis doamne-doamne. Nu ai capacitatea de a empatiza sau intelege lucrurile in profunzime singura pentru ca ai fost manata ca o oaie pana la 30 de ani, de aia intrebi mereu de ce e apa uda. Plus obsesia ta de autocaracterizare, etichetare a fiecarui gest pe care il faci, care spune si asta destul de multe despre tineretea ta furata.