| Psihoyounger a întrebat:

Ce inseamna mesajul: "Ai 500.00 EURcenti credit voce&sms onnet, valabil pana la...
La ce se refera cu voce&sms onnet?
Pls help

Răspuns Câştigător
| raidu2004 a răspuns:

Se refera ca poti folosi creditul acela doar pentru a vorbi, trimite sms-uri si internet pe tel.Deci nu iti poti folosi creditul in alte scopuri (nu iti poti activa alta optiune ).

24 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Convorbiri, sms si internet.

| St!L a răspuns:

De pe tel poti intra pe net si poti sta sau copia in valoare de acel credit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce am impresia ca e o smecherie.Ai mare grija, caci sunt destui escroci, care se imbogatesc din astfel de lucruri de doi bani.Mai bine ignora acest mesaj, iar daca insista, sugereaza-le finut sa-si vada de treaba lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei 500.00 EURcenti bonus o sa ii poti folosi dupa ce ai terminat minutele sau sms-urile din optiunea pe care ai activat-o la primirea bonusului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi merge sa fac nimic cu acest credit si nu stiu dc! ma puteti ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca vreau sa sunt afara din tara, dar mai am minute orange din optiune, atunci creditul asta foloseste sau ce mai am credit normal nefolosit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Onnet = in retea. Cei 5 euro pot fi folositi doar pentru apeluri si sms-uri in retea, care oricum sunt gratis pentru Orange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de exemplu degeaba am creditul acela nu mai pot intra pe netcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit pentru raidu2004, nici macar atat...este teapa...mare.vei ramane cu acea valoare care va fi =0 barat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa folosesc creditul acela... e o porcarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o mare teapa. ce poti sa ceri la retelele de telefonie din romania, vodafone abia te lasa sa iti dezactivezi mesgeria, cosmote e patria taranilor si orangeu care mai misca, acum se tine de tepe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un astfel de mesaj. dar care e faza cu el de fapt? ca eu am reincarcat cu 5 euro. si mi`o dat bonus 9 euro voce&sms... dar... daca intru pe net de pe telefon... imi ia din creditul ala de 5 euro. nicidecum din ala corespunzator netului... faza e ca. e degeaba in concluzie? nu e nimeni in masura sa raspunda concret la acest post concret? astept raspunsuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa, teapa, teapa ne fraieresc in fiecare zi prin noi metode bravo lor sunt tare ingeniniosi iar noi super creduli si fraieri in toate domeniile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa, teapa, teapa ne fraieresc in fiecare zi prin noi metode bravo lor sunt tare ingeniniosi iar noi super creduli si fraieri in toate domeniile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Panarama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare teapa, te mint ca daca incarci cu 5 euro (trimiti si sms la 123 cu BONUS rolling on the floor ) si iti dau ei 5 euro voce&sms onnet, pe care am vazut ca oricum ti aloca fara sa trimiti mesaj cu marele BONUS, iar dupa ce ramai fara credit si ai 500. 00 eurocenti voce&bla bla, nu mai poti sa suni niciunde (robotelu de la orange : credit insuficient, pentru a apela in continuare...reincarca )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi, de ce cand trimit mesaje in alte retele, mi se consuma creditul meu si nu cel onnet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o foarte mare teapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am downloadat o melodie de pe internet si credeam ca imi i`a din acel credit... dar mi-a luat din creditul care mi-a mai ramas dupa ce mi-am activat extraoptiunea...si creck acel credit e o mare teapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E teapa cu tz mare, de pat creditu e valabil doar 7 zile si poti vorbi de pe el doar dup ce tziai terminat toate minutele si sms urile din optiunea activata, adica daca activezi o optiune in valoare de 5 euro, adica cam 4 5 sute de minute, trebuie sa le vorbesti pe toate sa zicem in 3-4 zile si dup aia timp de 3 4 zile ai minutele astea de pe care poti vorbi, si dup aia zeeero, deci e teapa mare de tot, mai e o varianta, sa-ti activezi pentru inceput doar optine cu 2 euro, nu stiu 50-100 minute, si sa le vorbesti dup care sa vb in continuare de pe creditul onnet(din reteaua orange adica, nu internet). Sper ca ati inteles smecheria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O MARE TEAPA nu mai accesati ca oricum e inzadar nu ai ce sa faci cu ei atata timp cat ai minute si bani pe tel am luat-o si eu si m-am lecuit cu MEGAOFERTELE ORAGE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor! dar pe cei de la orange i-ati intrebat? va lamuresc ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna "Ai 500. 00 EURcenti credit voce&sms onnet?

| georgianageox a răspuns:

Nu cred ca e teapa.am impresia ca e DOAR pentru apeluri si sms-uri in retea.