| Florentin90 a întrebat:

Ce inseamna paypal? Si cum ar trebui sa procedez ca sa mi se poata vira niste bani. funda

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Paypal e un fel de banca virtuala. Iti faci un cont iar altii iti trimit bani din contul lor in contul tau. La randul tau, si tu poti trimite bani din contul tau in contul altora. Il poti folosi si la plati online, platesti cu bani din contul paypal. E cea mai utilizata metoda de plata pe internet.

Ca sa scoti banii de pe cont ai nevoie de un card bancar atasat la el. Vei transfera banii de pe cont pe card, mi se pare ca aici se percep comisioane. Poti incarca contul de paypal cu bani de pe card.

Ca sa atasezi cardul si sa mearga trebuie sa il verifici. Mai intai trebuie sa bagi datele reale ale cardului iar paypal iti va lua de pe el 2 euro de proba. Tu mergi la banca si ceri extrasul de cont. Pe acel extras de cont va aparea tranzactia aia unde ti-a luat 2 euro. Langa tranzactie ai si un cod, bagi codul ala pe site la paypal iar ei iti dau inapoi acei 2 euro si iti confirma cardul, dupa asta poti face plati fara probleme.

Ca sa atasezi trebuie mai intai

1 răspuns: