Janina
| Janina a întrebat:

Ce inseamna pentru voi termenul de "revolta"?
Cum va manifestati revolta?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! Pentru mine, acest termen înseamnă.în primul rând o stare de nervi sau stres, iar atunci simt nevoia să mă descarc, să mă calmez. Asta înseamnă pentru mine revolta, deşi în alte cazuri poate însemna nesupunere, adică atunci când nu sunt de accord cu o decizie luată de altcineva şi eu încerc să o schimb.

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Revoltă? Asta înseamnă revoltă:
http://www.youtube.com/watch?v=QNJL6nfu__Q.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nesupunere,insubordonare.

Janina
| Janina explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| NOname a răspuns (pentru Janina):

N-ai pentru ce, Janina. Plăcerea a fost de partea noastră (de partea mea sigurwinking ).

| NOname a răspuns (pentru IMC90):

Ciao. :))

A, și apropo de revolte. :))
http://www.youtube.com/watch?v=GS6FCoq349o

| NOname a răspuns (pentru IMC90):

Mersi. Foarte frumoasă. Nici nu-mi mai vine să mă revolt.hee hee

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună, Janina! Mulţumesc pentru fundiţă, dar vreau să-mi cer scuze pentru greşelile de exprimare. Eram obosită. O zi frumoasă! happy

| MonsterEnergy a răspuns:

Yep,nesupunere.In sensul ca eu cand ma revolt, calc in picioare tot ce-mi sta in cale.Nu mai gandesc limpede si ma axez doar pe un singur lucru.Sau cand mi se pare ceva nedrept.E ca si cand ti-ai lua jucariile si ai pleca laughing

| Pitikaa_Andreea_1994 a răspuns:

Eu ma descarc plangand, asa scapi de lacrimile rele...si dupa chiar castigi :* Succes :X