| daniela2011 a întrebat:

Ce inseamna pentu voi TPU de aici ...banii ca recompensa pentru invatatura

Răspuns Câştigător
| bybyana21 a răspuns:

Paaai, eu invat pentru ca parintii mei mi-au oferit mereu ce am nevoie, am fost mereu copilul perfect si mi-ar fi rusine sa ma duc la ei sa le spun ca am luat un 2, pentru ca stiu ca ei nu s-ar supara, adica nu m-ar certa, dar nici nu s-ar simti bine.
Dar de curand tata a spus ca, pentru ca am numai 10, imi va da bani dupa niste criterii. 200 de lei la materiile principale si 100 la materiile de genul istorie, geografie, biologie, dar nu si sport, dirigentie si materii prea usoare.
Dar atunci cand inveti trebuie sa inveti pentru viitorul tau nu pentru bani, pentru ca daca inveti pentru bani inveti papagal, si ai un scop de 2 luni, pana cheltui acele bancnote, apoi nu iti mai pasa de note happy

1 răspuns:
| Claudiu2011 a răspuns:

Un mijloc urat de a invata.adica daca inveti si iei note bune si parintii tai iti dau bani ca inveti bine nu e corect.eu zic ca ar trebui sa ti dea bani asa fara ca inveti bine si sa ti dea ca sunt parintii tai si tu sa inveti nu pentru nota cum o faci acum ci pentru ca trebuie sa te formezi pentru o viata.