| Ramo137 a întrebat:

Ce inseamna,, PIȚI,,? cine a vazut filmul de pe disney channel TOCILARUL FERMECATOR apare cuvantul, il zice de mute ori.

Răspuns Câştigător
| Cetateanulturmentat a răspuns:

Piti e o prescurtare sau alintare de la pitipoanca.

4 răspunsuri:
| Dexaa a răspuns:

Piţi - piţipoancă
Piţipoancele sunt persoanele cu fiţe.

| blackrain a răspuns (pentru Dexaa):

Pitipoancele nu sunt numai persoane cu fite. sunt persoane care se imbreaca cu haine din castani, si zic: "ups, am uitat sa scot eticheta cu armani" si care poarta haine mulate, la fel, cu firma pe tot tricoul, care se dau cu jumatete de sticla de parfum, si se cred cei mai tari... intelegi tu, ca doar Romania asta e plina de pitiponci si pitipoance

| KompliKat a răspuns:

Piti este o prescurtare de la pitipoanca si inseamna o persoana cu multe fite cre se crede ce mai tare!happy

| blackrain a răspuns:

Piti vine de la pitipoanca. eu am vazut filmul in engleza, si pot sa iti spun ca atunci nu o facea pitipoanca, o facea diva, dar a fost tradus gresit.