| alexx102428 a întrebat:

Ce inseamna play-of si play-out?

Răspuns Câştigător
| Itu_Paul_1997 a răspuns:

Daca faci referire la fotbal playoff inseamna ca primele echipe au meciuri intre ele...iar playout ultimele echipe au meciuri intre ele pentru salvarea de la retrogradare...

2 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Play-out ne spune pe ce interval de timp se va desfasura evenimentul (ex: The match will play-out from 1 to 3 this morning - Meciul se va juca de la 1 la 3 dimineata)

play-off ne spune cand incepe evenimentul sau pentru ce se joaca

| Turanschi_Ana_1997 a răspuns:

Play =joaca... of-oprit...out-afara