| BRG a întrebat:

Ce înseamnă să fi o persoană matură, nu doar fizic dar şi la cap? Vă mulţumesc tuturor.

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Maturitatea o vei castiga in timp prin greseli( din care inveti), prin toleranta( invata sa ierti) prin atentie( invata sa asculti ), prin precautie( citeste printre randuri, priveste-ti interlocutorul in ochi), prin vorba( sa stii cand sa taci si cat sa vorbesti)! Un om matur e un om integru, corect, vertical, care stie ce vrea de la viata!

2 răspunsuri:
| danutzsan a răspuns:

În primul rând să ai curajul să-ți recunoști greșelile și defectele, să fi un om vertebral, să-ti asumi și să rezolvi îndatoririle tale sociale, morale, familiale, să fi un om integru să respecți și să cultivi valorile morale.

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Inseamna sa iei deciziilea bune.