| AndreeaAlinaMariaIoana a întrebat:

Ce inseamna taxa forfetara de livrare? Vreau sa comand ceva si imi zice "taxa forfetara de livrare 5 lei"

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o taxa fixa pentru livrare.

| Ora de net a răspuns:

Buna Andreea,

Acea taxa se refera la un tarif fix care se percepe pentru livrare.

Atunci cand faci cumparaturi online, indiferent ce website alegi, te incurajam sa ai foarte mare grija - sa verifici daca situl are recenzii pozitive pe internet, daca exista un sediu real mentionat pe site, daca plata se face in mod securizat, etc.

De asemenea, daca alegi sa cumperi produse de pe un site de anunturi precum OLX, te sfatuim sa citesti cu mare atentie recenziile utilizatorului de la care cumperi.