| catalutza99 a întrebat:

Ce inseamna un corp sanatos?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand,daca esti sanatoasa in interior,se va vedea si la exteriorwinking. Pentru a avea un corp sanatos trebuie sa faci miscare,sa ai un anumit program,o anumita ora si sa respecti acele exercitii pe care le faci[genoflexiuni,abdomene,jogging etc] si totodata,sa incerci sa mananci cat mai sanatos, fructe, legume, mancare gatita in casa si nu toate prostiile de la fast food care contin toate chimicalele posibile, de la A la Z.Asta inseamna sa ai un corp sanatos, si fii sigura ca din moment ce esti sanatoasa vei fi si frumoasahappy. Intotdeauna trebuie sa tratezi cauza, nu doar efectul.De exemplu,daca te simti rau si ai anumite simptome,esti palida la fata, ai cearcane etc mergi la doctor, vezi de la ce se trag toate astea, nu incerca sa le maschezi cu pudra si fond de tenwinking.Bea foarte multa apa, cam 2 l pe zi daca poti, astfel iti vei curata corpul de toti microbii si de toate bacteriile iar daca ai probleme cu acneea, tenul va deveni vizibil mai curat.Cam asta este definitia la a avea un corp sanatos.O zi buna!:*

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa mananci bine fara sa consumi alcool, fara tigari si sa faci miscare in fiecare zi.

| GroparuVesel a răspuns:

Sex zilnic.

Răspuns utilizator avertizat
| InViataReala a răspuns:

Adica sa faci sport si sa mananci numai ce e sanatoslaughing

Răspuns utilizator avertizat