| RAY a întrebat:

Ce insecuritati aveti? Si ce înseamnă ele pentru voi?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu stiu sa-ti dau un exemplu concret, dar am unele momente cand am o anumita nesiguranta, am identificat in mare ce le provoaca si lucrez in a le combate, sa fiu mereu prompt. Nu sunt nesigur pe mine de fel, dar sunt unele momente cand mai clachez ca orice om si vreau sa nu se mai intample, imi impun. Cred ca momentele alea de insecure sunt de fapt anumite frici, momente de tensiune, necunoscut si preocuparea de cum vad situatia vs cum va fi de fapt care de obicei e doar in capul nostru. Ce inseamna pentru mine? ma cam enerveaza dar e ok, sunt de combatut.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Pai ce facem le confruntam sau luptam impotriva lor?

| Pamanteanul a răspuns (pentru RAY):

Practica meditația și non mentalul și o sa vezi ca sunt ireale toate insecuritatile... Sunt doar idei paranoice

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa te resemnezi, te lupti cu ele, mama lor!

| mastadont a răspuns:

Nu am. Datorită exercițiilor mentale intense și a faptului că practic meditația zilnic am reușit să mă cunosc pe mine însumi atât de bine încât am găsit insecuritățile și le-am eliminat complet din gândire și din comportament.

| Invictusman a răspuns:

Necunoscut-ul, ce înseamnă? Evoluție.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu mai am!

| Pamanteanul a răspuns:

Insecuritatile sunt la nivel psihic, în realitate nu prea se întâmplă nimic din tot ce am gândit ca ne e frica.

De exemplu eu stau în camera acum și am insecuritate ca vai vine maica-mea și ma cearta, ca taică-meu nu știu ce o sa spună, ca ala moare, ca vine vecinul și ce o sa spună, sunt gânduri paranoice atât.Nu știm ce gânduri au ceilalți și de acolo vin insecuritatile.