| Fatamuntilor a întrebat:

Ce insemna pentru voi,, mizerie umana"?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Hmm.
o intrebare destul de interesanta.
cred ca tot ce face omu cu mana lui..incepand de la furt/viol/tradat/incestu/maltratat copilasi, astea sunt mizerii umane din punctul meu de vedere..comportament neadecvat in public/incultura..in general, felul omului de a se comporta in societate..cu 2 zile in urma, am fost nevoita sa imi fac control medical, starea mea de sanatate nefiind pe roze, am fost trimisa la spitalul militar, incepand de la ofiterul de serviciu/asistent/medic, toti mi-au vorbit civilizat, dar o tanara infirmiera, a folosit un ton si un vocabular nedemn pentru zilele noastre si pentru institutia in care ne aflam, a trebuit sa intervina un cadru militar sa o determine sa fie mai temperata..asta mi se pare mie o mizerie umana.
poate am fost pa langa subiect, dar asta este realitatea si crudul adevar.
O zi frumoasa sa aihappy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pleacă de la caracter și se termină la locul unde stă!
Pa, pa.

| JustMe6378962 a răspuns:

Pai, tot ce au zis si ceilalti, dar serios ca eu prima data cand ti-am citit intrebarea nu m-am gandit decat la scaun( termenul licentios pentru treaba mare big grin). Abia apoi am inceput sa ma gandesc la alte lucruri cum ar fi: furtul...etc.

| Wøodenpints a răspuns:

Majoritatea vlogărilor români.

| c0ton a răspuns (pentru Wøodenpints):

Vezi ca si tu esti roman rasistule!

| Wøodenpints a răspuns (pentru c0ton):

Am spus vlogări. Eu nu-s vlogăr. Și da, ăștia români sunt ultimii terminați. Nu că ăia din afară ar fi cine știe ce, dar măcar pe ăia nu mi-i bagă nimeni pe gât.
Nu prea știi ce înseamnă a fi rasist din câte văd eu. Noi, românii, ce rasă suntem?

| KristalPop a răspuns:

O lichea de om, un jeg care ce face, în ceea ce face, va crea doar rău.

| Hevnoraak a răspuns:

Ţi-aş răspunde dar Cristina o să-mi sape mormântul.

Răspuns utilizator avertizat
| Mădălllinna a răspuns:

Nu poţi ascunde sub preş mizeria umană.mă doare ce se întâmplă cu oamenii. Mă doare să văd cum un film, de altfel difuzat fără transpirații reci și la Tv, a provocat un scandal când chiar nu era cazul. Știu că percepția celor din jur nu se va schimba cu ușurință, știu, dar asta nu mă împiedică să sper și să fiu, de fiecare dată, dezamăgită. Ni se spune să plecăm. Dar eu mi-aș dori să fiu eu însămi aici, acasă, nu aiurea, printre străini. Și probabil că nu doar eu... În fine, am fost tristă azi. Adică ieri. Azi e o nouă zi. S-o trăim, zic.