| anonim_4396 a întrebat:

Ce intamplari amuzante ati avut?

11 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Se pune ca atunci cand eram mai mic, am cazut de pe un gard, direct cu fata intr-o tufa de urzici, si mi-am mai rupt si pantalonii? laughing
Sau ca atunci cand am mers cu rolele, eram cu telefonul in mana, si am picat, iar ca sa salvez telefonul am facut tot posibilul sa ma lovesc, fara sa il sparg, iar apoi am spus "este in regula, nu a patit nimic telefonul" (eram cu sora mea si cu un vecin, deci nu am vorbit de unul singur) laughing iar eu m-am ales cu o julitura destul de frumusica laughing
Sa nu mai mentionez, ca atunci cand eram mic si ma jucam de-a v-ati ascunselea (nu stiu daca am scris bine), cand ieseam din ascunzatoare eram jegos, de parca am stat 3 zile intr-o cocina laughing
Intr-o zi de vara, ma jucam cu o vecina cu castroane, farfurii si linguri si furculite si alte chestii de bucatarie, si ne prefaceam ca suntem bucatari, iar eu am facut un bol cu pamant si apa, si a iesit asa moale, ca arata ca si ciocolata, si am intrebat-o pe vecina, daca se intampla ceva, daca mananc ce e in bol. Bineinteles ca nu am mancat laughing
Am avut o copilarie fericita, ieseam din casa la 8 dimineata, si mai intram la 10 seara, mai intram in casa, atunci cand mancam la pranz, atunci cand nu uitam sa mai mananc laughing in rest, stateam numai afara, nu ma putei baga in casa decat fortat. Acum nu mai ies din casa, decat daca e ceva chiar foarte important, trebuie sa ma mituiesti ca sa ma scoti din casa, sau sa ma ameninti ca ma lasi fara internet, daca nu ies macar jumatate de ora din casa laughing
Erau niste vremuri frumoase, acum mi se par la fel de frumoase, doar ca este mult mai multa tehnologie.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackRose03 a răspuns:

Intr-o pauza o colega a scos cateva tampoane din ghiozdan si baietii au inceput sa le arunce unul in fara celuilalt. Unul mi-a aterizat pe banca si l-am aruncat, lovind fata unui coleg.La inceputul orei intra profu in clasa, nu e nimic schimbat...se uita in spate si vede un tampon pe icoana.Toata clasa rade.Profu ne spune sa nu mai umblam cu chestii de genu.La jumatatea orei se intoarce catre usa si il vede pe al doilea si cateva minute mai tarziu il vede si pe al treilea lipit de geam.Toate bune.Toti radem, profu tace.Ma intrebam "Oare vom avea probleme?".O colega ma intrerupe "Ce zici fa? Profu e de treaba, nu ne va para". Ziua urmatoare la prima ora intra diriga spunand:
"Toti aveti mustrare orala!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea am avut intamplari amuzante in viata mea...

| Jimtheghost a răspuns:

Nasterea mea a fost cea mai amuzanta intamplare pe care am avut-o. Inca rad.

| Nitroblast a răspuns:

Chiar azi.

Pai, frate-miu mai mic (clasa a 5-a) a venit plangand acasa ca si-au batut joc nasol cei din clasa de el. In timp ce parintii mei faceau o hartie pentru doamna diriginta, eu le-am scris la aia un mesaj de semi-amenintare (semi ca doar le-am spus ca o incurca urmatoarea data cand se mai intampla). Ei bine, eu am stricat tot ce au facut parintii mei cu amenintarea aia.

Mno, se mai intampla laughing))