| LeiAdrian a întrebat:

Ce intrebari i-ati pune unui veteran de razboi daca v-ati intalni cu el? Un veteran de razboi chiar din primul sau al doilea razboi mondial.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-as intreba cum a rezistat, ce a mancat atata timp, si daca mai are armele din razboi. Sper ca te-am ajutat astept fundita pa.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU l-as intreba in special cu era acolo, cat de greu a fost, daca era sa moara si altceva... Astept fundita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut un unchi care a fost in primele 2 razboaie mondiale si mi-a spus ca a venit din cehoslovacia pe jos...a folosit 3 perechi de cizme; armele din razboi nu avea cum sa le mai aiba, dar avea pieptul plin de medalii, parca era Brejnev in uniforma de gala...

| Alexandro9050 a răspuns:

Eu am intrebat unul daca mancau broaste si sobolani, dormeau in noroi, si care a fost cel mai infricosator loc in care a fost...

| AndreiDr a răspuns:

Intreaba de foamea din '46 happy