| Aicilef a întrebat:

Ce intzelegetzi voi prin a barfi? este diferenta intre a barfi sh a critica?

Răspuns Câştigător
| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

A critica = ii spui in fata persoanei ce crezi
a barfi = spui altora, pe la spate, ca sa nu afle persoana
eu asa cred. :*
sper sa te ajute.

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Prin "a barfi" eu inteleg a inflori un zvon, care nu este chiar cine stie ce gravitate, si a-l face sa para grav, desi nu este.

A critica este o alta treaba. Stii cand te uiti pe strada si-ti apare in fata o tipa sumar imbracata, si zici repede : "asta-i o c***a, uite-o cum e imbracata".

| Teodora20 a răspuns:

Pai a barfi = a vorbi pe la spate (uneori se mai pun si de la ei zvonuri)
a critica = a-i spune omului in fata ce crezi despre el

| NuAmHabar a răspuns:

A barfi inseamna a vorbi despre un om pe la spate.
A critica inseamna sa spui ceva despre un om, dar nu neaparat pe la spate.
DECI POT FI LUCRURI DIFERITE!

Răspuns utilizator avertizat