| spaikizz a întrebat:

Ce jocuri de jucat pe afara stiti in afara de:pititea, fete filme sau baietii, inghetata, prinselea, stop cadru, statuile. Please si explicatiile!

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Cand eram mai mica jucam: sticluta cu otrava, urmarita, baba si ciresele, Imparate, imparate, Sotron, elasticul, v-ati ascunselea, vulpea si gainile, saream coarda, etc.
Daca vrei explicatii, da-mi un msg privat.

| JH a răspuns:

Persoana repectiva

Cum se joaca.se aduna X jucatori. si unul dintre ei este in fata. La ureche ceilalti isi spun, la ureche, fara ca nimeni sa nu auda, nume de baieti/fete din grup (noi jucam si baieti pe baieti fete pe fete nu conteaza). Si toti isi spun unul altuia nume la ureche pana fiecare are un nume primit de la anteriorul jucator si a spus un nume urmatorului jucator. Dupa aceea vine cel din fata si ii spune primului jucator " Du-te la persoana respectiva (care o stie numai el, fara sa se zica, persoana aceea care i-a fost spusa la ureche) si fa`i nu stiu ce.(aici ai tu imaginatie). Dupa aceea te duci la alt jucator si ii zici "du`te la persoana respectiva si fa`i nu stiu ce). e misto la noi jucam cam 10-12. si ne punem la ureche baieti cu baieti fete cu fete...numai sa face misto`uri unii de altii.si mai ales cand vine "du`te la pers respectiva si da`i franch kiss" si dupa aceea spui ca baiat, ca e alt baiat.il iei si l; a bataie pe cel ce ti-a spus numele si pe ala care da pedeapsa. Da noi jucam pe scarbosenii laughing adica

1. se intinde unul pe spate ii pui suc/bere in buric si il pui pe altul sa soarba
2. sa ii linga parul de pe picioare
3. sa il descalte cu dintii
4. sa il linga sub brat
5. sa faca blow-job la sticla (tii intre picioare o sticla astfel incat sa para o...si pui sa faca blow-job)
ma rog idei iti vin tie

| ketty a răspuns:

Whist, poker, rummy, table, sah