| anonim_4396 a întrebat:

Ce lecturi va obliga parintii sa cititi in afara scolii? de exemplu acum?

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu ma obliga nimeni sa fac nimic.

| Mangustă a răspuns:

Dupa ce am terminat Dumbrava minunata in clasa a3a (parca) nu m-au mai pus sa citesc nimic (dar am dezvoltat o rancoare pentru Sadoveanu). Momentan am inceput sa citesc (de buna voie si nesilita de nimeni) Fratii Karamazov de F. M. Dostoievski.
Zicea unu la un moment dat: Pe vremea mea se bea o bere pe ascuns, pe vremea fiului mei se fuma pe ascuns, iar pe vremea nepotului meu se citeste pe ascuns.

| Houstain a răspuns:

Pe mine nu mă obligă să citesc, eu citesc de bună voie. Acum citesc „Testamentul Incaşului" de Karl May, e autorul meu preferat.

| Xtadelo a răspuns:

Nu ma obliga nimeni sa citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma obliga nimeni sa citesc. Citesc doar ce vreau eu.

| fadnox a răspuns:

Nu ma obliga sa citesc, pot si singura

| Xenya a răspuns:

Cand eram mica nu ma obliga mama sa citesc pentru ca citeam din proprie initiativa.

| TashaUhm a răspuns:

Nu ma obliga sa citesc`!
Sa fie retarzi sa faca asa ceva`!laughing

| andreeadenisa22 a răspuns:

Pe mine nu ma obliga nimeni sa citesc, fac asta pentru ca imi place, si acum citesc ACADEMIA VAMPIRILOR : Richelle Mead, dar am mai citit multe carti de exemplu: Ciresarii- Constantin Chirita,
La Medeleni- Ionel Teodoreanu
Varsta perfecta - Haether Skyler
Zodia indragostitilor - Giulia Carcasi etc. etc.

| simonamaria a răspuns:

Nu cred ca ar tebui sa te oblige! ar trebui sa alegi tu ce gen de carti sa citesti, de exemplu mie imi place cele SF.alege domeniul si explica-le ca o sa citesti ce te pasioneaza, important e ca citesti.