| yonutz63991 a întrebat:

Ce liceu si facultate trebuie sa urmez ca sa ma fac doctor? Care sunt etapele acesteia? Cati ani trec pana devii doctor? Care este salariul unui doctor(pediatru, chirurg la toate tipurile de doctor)

Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| 00Didi00 a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de medicina care dureaza 6 ani.Doctorii sunt foarte bine platiti de obicei depinde si de domeniul acestora sau cat sunt de buni...In general poate 3000-4000 de eoro sau chiar mai mult plus ca primesc si bacsislaughing
Am spus si eu cat stiu.happyFunda?

2 răspunsuri:
| firu a răspuns:

La ce liceu esti?
Si fiica mea vrea sa urmeze Medicina in Buc, dar nu stie la ce liceu se face carte pe Stiinte (am auzit ca sectiunea Stiinte e cam tinuta de coada).