| Florentina9210 a întrebat:

Ce limba straina cunoasteti cel mai bine?

eu lb. Engleza

29 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Deocamdata limba romana. Limbile straine doresc sa le invat, mai ales limba engleza, sunt beginner deocamdata, mi-am luat niste cursuri cu cd de invatat.happy

Numai bine.

| IsabelaIssa a răspuns:

Limba greaca.

| RAY a răspuns:

Desigur fara limba romana, germana foarte bine inteleg engleza, spaniola

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Serios, cunosti germana? Foarte tare! Ma inveti si pe mine cateva cuvinte, de exemplu cele mai importante. Bineinteles, daca vrei.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Hallo =buna,guten tag, guten morgen, guten abend =buna dimineata, seara, wie geht es dir? ce faci? ich mache gut danke =fac bine multumesc, vrei sa inveti deutsche?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Imi va folosi, deoarece voi pleca in curand in Germania la o ruda si vreau sa invat din timp. Mersi mult! Pe mine ma intereseaza mai mult esentialul.

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Foarte tare! De acum stiu cu ce imi voi ocupa timpul! Oricum imi voi scrie cuvintele esentiale pe o foaie si o voi lua cu mine in calatorie. Da eu am impresia ca mai sunt si persoane care vorbesc lb. Engleza, nu?

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Desigur ca da, limba engleza se preda de la gradinita in Germania, dar e bine sa vorbesti in limba in tara unde mergi

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Ai dreptate.

| Drimmero a răspuns:

Limba romana, cea mai "straina"!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ehee, ca bine zici!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Romana e ''grele'', pana la urma!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cu adevarat e o limba grea, limba romana este unicata printre limbiile latine se asemana doar vocabular dar gramatical nu prea nici accentul nu e latin e o limba vocala /muzicala ca engleza

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Noi avem tot felul de diacritice, avem si genul neutru, avem de toate in limba romana!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Si in limba germana exista genul netru, eu am o carte in pc pe care am inceput sa o citesc si la capitolu virgula e un capitol de multe pagini, in fiecare zi citesc cate putin, cat pot

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Foarte frumos!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar ma dor ochii de la citit de cand ma stiu de fapt, trebuie sa imi iau ochelari

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Foloseste picaturi Optrex. Sunt foarte bune.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Engleza.

| gemeni6226 a răspuns:

Limba engleza.

| PedoBarbie a răspuns:

Limba engleză cunosc cel mai bine în afară de cea română care e maternă. Mai știu și alte limbi(franceza, spaniola, italiana), dar nu așa bine.

| Rakanishuu a răspuns:

Tot engleza.

| syd a răspuns:

Sarcasmul hahaha

| Florentina9210 explică (pentru syd):

N-o sa te ajute prea mult, sa stii!

| syd a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu poti stii niciodata

| Florentina9210 explică (pentru syd):

Imi place optimismul tau!

| dorin1990 a răspuns:

Eu stiu germana

| AllNone a răspuns:

Germana,Italiana!