| Iubibilăă a întrebat:

Ce melodie propuneti sa reprezinte Romania la concursul "Eurovision" 2013?

5 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

O melodie in limba romana, pe versurile unui poet roman consacrat, chiar mai veche...

| KristalPop a răspuns:

Sincer să fiu, mi-aş dori foarte mult să mai reprezinte România la concursul "Eurovision" 2013 şi o trupă mai autentică de rock sau metal românească cum ar fi Bucovina, Cargo şi multe, multe alte trupe cât de cât celebre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodia lu' Turcescu. Decât să alegem vreo altă penibilitate în care să ne punem speranţe, măcar s-o alegem pe asta să ştim încă de la început că o să ne facem serios de râs(mai ales în faţa francezilor şi britanicilor, Turci fiind un ţigan foarte " simpatic ").

| BalonnasheDeSapun a răspuns:

Maidanez. sau cai verzi pe pereti sau vara nu dorm... sau apa apa

| Salluty a răspuns:

Dintre cai participanti Narcis ar trebui sa ne reprezinte deoarece el are acel "ceva" special ce ar putea impresiona.
Parerea mea e ca el poate sa ne aduca in top 3.
Dar depinde si de cei ceilalti concurenti :-s