| anonim_4396 a întrebat:

Ce muzica va ajuta sa va concentrați?

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ambientala.

| ANAHsneaman a răspuns:

Salut!
Aici cred ca trebuie sa te gândești ce muzica îți place ție și ceea ce preferi sa asculți.
Eu spre exemplu am zile când ascult muzica clasica, mai ales când citesc. Dar am și zile în care prefer muzica rock, ba chiar studiez, rețin și ma si distrez ca bonus laughing
Alteori nu ma pot concentra decât cu o melodie trista (pian sau vioară) pe fundal.
Cred ca depinde de starea ta din momentul respectiv. Asa zisa,, stare,, te influențează pe tine, iar muzica te tine într-un echilibru.
Numai bine!?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ma deconcentreaza chiar, personal.
Imi sta gandul la muzica daca as face ceva.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu ma ajuta muzica sa ma concentrez.
Daca ma concentrez pot sa o fac si pe muzica trista la pian, dar si pe ragete de black metal.

| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Cum sad

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Vizualizez ceea ce citesc.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Aia tristă

| Alexandru250201 a răspuns:

Muzica religioasa

| InvatamProgramare a răspuns:

Pe mine ma ajuta JAZZ-ul