| Georgy_6437 a întrebat:

Ce ne-am fi facut daca nu s`ar fi inventat internetul?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Pai cred in primul rand ca am citi mai mult si am reveni la forma scrisorilor clasice. Asa am am reveni la un scris caligrafic si frumos

23 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu ai mai fi pus tu intrebarea asta in primul rand happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Probabil ca nu am fi plecat atat de departe de casa, prin tari straine... Am fi fost mai apropiati. Am fi avut niste relatii mai stranse... Dar am fi fost mai limitati... Nu am fi avut acces la atatea informatii si nu le-am fi gasit atat de simplu.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Am fi citit mai mult. Si as fi asteptat scrisori!

mira
| mira a răspuns:

Oricum, n-am fi putut tanji dupa ceva despre care stiam ca nu exista. Mira

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Frumoasele. romanticele scrisori, parfumate, ce le asteptai cu sufletul la gura... de departe...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Probabil am fi comunicat prin intermediul porumbeilor voiajorilaughing

| dulshe a răspuns:

Am muri de plictiseala

eileen
| eileen a răspuns:

Am vorbi mai mult la telefon, ne-am vedea mai des, am citi mult mai mult carti samd, ne-am scrie scrisori, am avea timp sa ne plimbam mai mult, am avea relatii mult mai personale decat artificialul care predomina internetul, din nefericire.

| FearNoEvil a răspuns:

Am muri de plictiseala...

| Cryss a răspuns:

Am fi fost mai sociabili laughing .si am fi petrecut mai mult timp pe afara in natura, citind carti. Cred ca ar fi o adevarata provocare sa renuntam la el happy.
Provoaca dependenta si nu e bine tongue.

| getty a răspuns:

Am citi carti, am vorbi la telefon, am iesi mai mult in natura, etc

| adi a răspuns:

Ar fi existat retele asemanatoare, dar poate nu globale.
Cum internetul are un impact mare in stilul nostru de viata => am fi avut alt stil de viata.

| đąиiعℓ a răspuns:

Nu tias fi raspunde la intrebarea ta

| ghem a răspuns:

Am fi murit incercand sa vedem daca firul magic ne aduce vreo surpriza dar deh. daca calculatoru era virusat sau conexiunea nu mergea, nu era vina proprietarului, ci a mesjului transmisrolling on the floor))

| naty_3185 a răspuns:

Daca nu s-ar fi inventat internetul, acum am comunica prin intermediul scrisorilor, si al porumbeilor voiajori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am iesi mai mult din casa, am citi mai mult, copii ar juca jocurile copilariei noastre.Nu cred ca ar fi fost un capat de tara, cum am trait si pana acum fara el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fi stat acum in fata blocului cu raluca spargand seminte rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicam fata in fata, cu telefonul, ne uitam la televizor, ieseam mai mult in aer liber, intr-un fel era mai bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar mai fi la fel de amuzant sa umbli pe calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil umblam cu vaca la pascutrolling on the floor ( si la propriu si la figuratlaughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu s-ar fi inventat internetul, tinerii poate ca isi petreceau timpul liber citind carti, nu stand pe mes.cu toate ca internetul are si lucruri bune.

| alextc a răspuns:

Probabil ca mai evolua creierul uman si incepeam sa comunicam prin telepatie...

| Andrutza_1256 a răspuns:

Nu cred ca lipsa internetului ar fi o asa mare problema... cat despre prumbei si scrisori...sa nu uitam totusi de telefon! cred ca as avea mult mai mult timp liber tinand cont ca petrec cel putin 2-3 ore pe zi in fata calculatorulu/internetului.:*