| anonim_4396 a întrebat:

Ce obiceiuri le considerati daunatoare? Si din ce motive?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Bautura, tigarile, drogurile, coca cola, pepsi [fac rau organismului ]winking

6 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Scrisul. Te-ai uitat pe aici sa vezi ¨noua limba romana¨? raised eyebrows

| Dan a răspuns:

Fumatul si prostia.

| YepIsSuspended a răspuns:

Tpu.ro(Intrare pe propriul risc)

| DoomNEzeu a răspuns:

Fumatul.bautura.drogurile.femeile...dar cum spune si cutache.doar in exces dauneaza.hee hee

| cutache a răspuns:

A face excese. cei prea mult strica intodeauna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barfa, monciuna, furtul, fornicaţia, necurăţia, conduita libertină, astrologia, dezbinările, sectele,  invidiile, beţiile, chefurile şi lucrurile asemănătoare acestora. Fiindcă avem aceste promisiuni, iubiţi fraţi, să ne curăţim de tot ce murdăreşte carnea şi spiritul şi să ne desăvârşim sfinţenia în teamă de Dumnezeu.