| ProjectJackpot a întrebat:

Ce oportunitati iti ofera xbox live (de la xbox 360)? Si care dintre acestea se platesc? fundabig grin

2 răspunsuri:
| ProjectJackpot explică:

Si acum mai vrei si funda pentru copy\paste(Wiki)? Chiar nu ai si tu o parere originala?

| AstaMicu a răspuns:

Xbox 360 este o consolă de jocuri, a doua produsă de corporația Microsoft, lansată pe 22 noiembrie, 2005, în SUA. Sistemul a fost lansat ulterior și în Europa, pe 2 decembrie, respectiv în Japonia, pe 10 decembrie. A fost prima consolă din așa-numita "de generație următoare" lansată, fiind de altfel succesoarea consolei Xbox. La sfârșitul anului 2006 însă, competitori precum PlayStation 3 și Nintendo Wii au sosit pe piață cu produse competitiv similare. Până acum, au fost vândute peste 6. 000. 000 de console Xbox 360. [1] Functiile suplimentare ale consolei sunt la aceasta ora: Ascultare muzica de pe suport media intern(HDD, optional)/extern (memory stick USB) si streaming de pe un PC conectat direct, Vizualizare poze direct din camera conectata, suport media intern/extern sau PC si Vizualizare continut de inalta definitie, adica filme sau TV prin streaming de pe un calculator cu Media Center