| LexiEla a întrebat:

Ce oras recomandati pentru oportunitati si programe internationale (la facultate)?
Iasi sau Bucuresti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre Iasi si Bucuresti, ti-as recomanda capitala din motive evidente. Ai mai putea lua in considerere si Clujul si Sibiul, ambele dezvoltate foarte bine din punct de vedere educational si cultural.
Unibuc si UBB sunt cele mai bune universitati din Romania recunoscute international. Daca nu te intereseaza Clujul si UBB-ul, atunci iti recomand capitala.
Bafta multa indiferent ce oras iti alegi pentru a-ti continua studiile! :*

2 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Bucuresti sau Cluj.

| Yurisa a răspuns:

Eu sunt la Iasi, si iti garantez ca sunt oportunitati destule, am colegi care edeja fac practica sau deeja lucreeaza in domeniu si au salariu 40 de bastoane laughing Depinde unde iti e aproape tie
Bucurestiul e capitala deci logic ca sunt mai multe oportunitati acolo
Mai ai Cluj, Timisoara, Sibiu, dar si UAIC si UniBuc sunt ambele super bune